Firma Bacardi spustila taneční B-Live Radio

Společnost Bacardi, jeden z největších světových producentů alkoholických nápojů, spustila vlastní rozhlasovou stanici. B-Live radio hraje výhradně taneční muziku a přijímat ji lze pouze přes internet a mobilní telefony.Společnost Bacardi, jeden z největších světových producentů alkoholických nápojů, spustila vlastní rozhlasovou stanici pro mladé, ale již dospělé posluchače. B-Live radio hraje výhradně taneční muziku a přijímat ji lze pouze přes internet a mobilní telefony.

Bacardi představila své B-Live Radio veřejnosti počátkem dubna jako součást své marketingové strategie, údajně jde o vůbec první rozhlasovou stanici provozovanou jako součást propagace značky v tomto segmentu trhu. Společnost, která je největším výrobcem rumu na světě, investovala do vybudování internetové stanice Bacardi B-Live více než 800 tisíc eur.

Globální brand director firmy John Burke pro britský tisk uvedl, že Bacardi B-Live Radio rozšiřuje současné hudební aktivity společnosti Bacardi. „Tím, že jsme pro posluchače dostupní na internetu a přes mobilní telefony, podporujeme využívání nových médií, což koresponduje s životním stylem našich kmenových zákazníků. Bacardi B-Live Radio posiluje naše propojení s hudbou tím, že vytváříme více příležitostí, jak navázat s konzumenty hlubší vztah způsobem, který reflektuje hodnotu naší značky,“ říká Burke.

Poslech jen pro dospělé

Bacardi B-Live radio je může oficiálně poslouchat každý, kdo podle je podle zákona své země oprávněn konzumovat alkohol. Kontrola je samozřejmě pouze formální, na titulní straně www.bacardibliveradio.com je třeba vyplnit datum narození a zemi, ve které se posluchač nachází.

Samotný poslech rádia je samozřejmě zcela zdarma, ovšem při příjmu v mobilních telefonech platí posluchač svému operátorovi za přenesená data. Na mateřském britském trhu posluchač zaplatí od 2 do 12 liber za hodinu poslechu v závisosti na tarifu, v Česku přijde hodina poslechu u zákazníků s paušálním účtováním v průměru na 150 korun za hodinu. Pro dlouhodobý poslech je tedy více než vhodné zvolit tarif s neomezeným přenosem dat, který za přibližně 800 korun nabízejí všichni tři operátoři.

Pro poslech rádia je nutno nainstalovat program, který je k dispozici na internetových stránkách a lze jej přímo z mobilu stáhnout i z wapu wap.bacardibliveradio.com. Tento program nefunguje na všech mobilních telefonech, ale pouze na novějších přístrojích, obvykle s operačním systémem Symbian, kterých produkuje nejvíce Nokia. Jak na internetu, tak na mobilu nelze nastavit kvalitu poslechu, je tedy vysílán pouze jeden stream. Vzhledem k tomu, že na internetových stránkách se píše o datovém toku cca 7 MB za hodinu, odpovídá síla streamu přibližně 16 kbps.

Bacardi B-Live Radio je formátováno pro posluchače ve věku 21 – 29 let a hraje převážně taneční muziku. Hudební proud není přerušován reklamou ani moderátorskými vstupy. Speciální taneční sety pro Bacardi B-Live Radio připravují např. DJ Cosmo, Rainer Truby, Alex Prat nebo Qool DJ Marv. O víkendech plánuje Bacardi vysílat přenosy z hudebních koncertů, které produkuje ve Velké Británii. Do budoucna by měly být spuštěny další dvě stanice se zaměřením na hip hop a R’n’B.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .