Ženatý se závazky na YouTube? Ano, je to tak!

zenatysezavazkyZástupci společnosti Google oznámili, že na serveru YouTube se objeví mimo jiné i díla od Disney či Sony. Provozovatel portálu YouTube (společnost Google) oznámil, že ve čtvrtek 16.dubna 2009 uzavřel dohodu se společností Sony na jejich televizní pořady či filmy. Serveru přinese tento kontrakt především větší množství potenciálních inzerentů a samozřejmě z toho plynoucí vyšší zisky. YouTube rovněž potvrdil dohody s jedenácti dalšími partnery (Documentary Channel, Anime Network a další), licencovaný obsah nabídne stovky filmů a plno dalších epizod televizních seriálů.

YouTube již před časem oznámil partnerství s dalšími subjekty, z posledních jmenujme Walta Disneyho. Ten dodává program i stanicím ABC (např. Zoufalé manželky) či ESPN. Partnerství s tak silnými firmami hraje YouTube do karet, může se snadněji pustit do boje s konkurenčním Hulu.com. YouTube odkoupil Google v roce 2006 za 1,65 miliardy amerických dolarů, více než 100 milionů uživatelů sleduje na síti každý měsíc video-obsah. Neprofesionální obsah se stal ale současně i nejslabší stránkou. Nastávaly problémy s neschopností přitáhnout inzerenty.

Vše se má změnit: „Vyjednáváme s poskytovateli prémiových obsahů a těšíme se, že v blízké budoucnosti přitáhneme více partnerů,“ uvedl ve čtvrtek pro agenturu Reuters tiskový mluvčí Chris Dale. Uživatelé mají nyní možnost se snadněji dostat k legálnímu obsahu, web prošel mírnou grafickou úpravou. YouTube nabízí nyní už například nejstarší řadu seriálu Star Trek nebo Beverly Hilus 90210 (společnost CBS). Z  akvizic jsou potvrzeny televizní seriály Charlieho andílci nebo Ženatý se závazky. Už dříve jsme Vás informovali o novém hudebním portálu, ten vytvoří spojené síly YouTube a Universal Music Group.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky:,