Zákon o regulaci internetu vládou neprošel

pocitacmalyVláda včera smetla ze stolu Zákon o audiovizuálních mediálních službách na vyžádání, který také upravuje regulaci internetového vysílání. Informovala o tom Česká média.

Zákon měl, podle předkladatele platit od konce letošního roku a měl regulovat webové vysílání ovšem na nižší úrovni než televizní vysílání. Vládě vadila hlavně skutečnost, že by tato regulace byla v kompetenci Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Podle premiéra Jana Fišera jde o příliš velké kompetence. RRTV by totiž mohla regulovat obsah, který si sestavil sám uživatel internetu.

Česká republika se však k regulaci internetu musí nějak postavit, protože to evropskou Směrnici o audiovizuálních mediálních službách musí zařadit do svého právního řádu. „Jedná se o novelu evropské směrnice o televizi bez hranic a v tomto případě nemůže ministerstvo nekonat.“ uvedla náměstkyně ministra kultury Petra Smolíková. Evropská směrnice musí být převedena do českého právního rámce do prosince letošního roku. V opačném případě čekají Českou republiku sankce od Evropské unie.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky:,