Video o nebezpečí internetu míří do škol

klavesnicemalaMinisterstvo školství společně s internetovým portálem Seznam.cz připravilo pro české základní školy video, které varuje před nebezpečím seznamování dětí s neznámými lidmi.

Film, který ukazuje, jak se na internetu vyhnout zvrhlíkům, dostanou všechny základní školy během června. Ve filmu Seznam se bezpečně děti i učitelé uvidí v rozostřených záběrech třeba to, jak čtyřicetiletý muž onanuje před webovou kamerou v domnění, že na druhém konci sítě jej na internetové seznamce sleduje malé děvče. Moderátor filmu Miroslav Vaňura dnes novináře upozornil, že film má záměrně šokovat a upozornit rodiče, že největší nebezpečí na jejich dítě čeká třeba v pokojíčku u počítače. „Ty příběhy, které tady budou prezentovány, jsou bohužel všechny skutečné,“ upozornil policista Václav Písecký, který se informační kriminalitou zabývá. Snímek ukazuje třeba i příběh znásilněné mladé ženy, jež se s násilníkem seznámila přes internet a nechovala se opatrně.

Film ukazuje dětem, jaké reálné hrozby na ně ve virtuálním světě číhají, zároveň jim dá také rady, jak nebezpečí předcházet. Připomene jim, že nesmí nikde uvádět své jméno, telefonní číslo, nebo adresu, ale třeba i to, kam chodí do školy nebo na kroužky.

Kromě distribuce do škol je film možné stáhnout také na adrese www.seznamsebezpecne.cz.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Rumcajs

    Ten film je moc pěkný, od Seznamu.cz to byl opravdu chvályhodný krok. Půlhodinku jsem obětoval na sledování tohoto filmu a vůbec toho nelituji. Teď už jen záleží na nezletilých uživatelích internetu jak se zachovají a jestli tento krátký film splní účel na 100%.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .