Rozkvět internetu mají zajistit senioři

seniorimaliMladí lidé stojí za úspěchem rodícího se internetu. Dnes však to jsou senioři, kdo zajišťují jeho další rozkvět. Konstatovali to experti na mezinárodním kongresu World Wide Web, který se konal v Madridu, píše agentura AFP.
„Staří lidé představují věkovou kategorii s největší mírou vzestupu při užívání internetu,“ konstatovala profesorka Vicki Hansonová z univerzity ve skotském městě Dundee.
Loni používalo internet 45 procent Američanů ve věku od 70 do 75 let, zatímco tři roky předtím to bylo jen 26 procent, zdůraznila profesorka Hansonová, která vycházela z americké studie Pew Internet American Life Project.
U osob, jimž je nejméně 76 let, se v letech 2005 až 2008 podíl uživatelů internetu zvýšil ze 17 na 27 procent, dodala Hansonová.
Ve Velké Británii se u obyvatel vysokého věku projevuje stejná tendence, uvedl expert Andrew Arch, zástupce World Wide Web Consortium (W3C), hlavní mezinárodní organizace pro standardizaci internetu.
„Tato kategorie používá internet stejně jako ostatní, pro komunikaci a stále více i pro získávání informací, pro nákupy či spravování bankovního účtu,“ zdůraznil Arch, který se specializuje na přístupnost internetu pro staré a handicapované lidi.
Podle americké studie Pex je posílání elektronické pošty u uživatelů nad 64 let nejrozšířenější aktivitou. Senioři jsou však podle této studie výrazně méně než mladší osoby nakloněni nákupům na internetu a podíl starých lidí komunikujících po internetu zůstává velmi nízký.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: