Počet „eu“ domén roste. Češi jsou osmí

koncovkaeumalaMnožství zaregistrovaných „eu“ domén je na vzestupu. Ten nezastavila ani ekonomická recese – pouze zpomalila.

V prvním čtvrtletí tohoto roku se počet registrací přehoupl přes hranici tří milionů. V prvním čtvrtletí přibylo téměř 50 tisíc nových domén, což je nárůst o 1,6 procenta. Tato čísla vyplývají ze statistiky organizace EURid, která má vedení rejstříku na starosti. „Těžké ekonomické časy mají dopady na mnohé, včetně sektoru domén. Růst registrací byl o něco pomalejší v první čtvrtině roku 2009, avšak registrace ‚eu‘ dál rostly,“ uvedl v hodnotící zprávě generální manažer EURid Marc Van Wesemael.

V žebříčku „eu“ domén vedou s přehledem Němci, kteří mají více než 900 tisíc registrací, Češi jsou s 86 tisíci osmí. Na Slovensku je registrováno přibližně 19 tisíc domén s koncovkou eu.

Světovou doménou číslo jedna je suverénně „com“, která měla v prvním čtvrtletí více než 80 milionů registrací. Druhé „cn“ má „pouhých“ 14 milionů. Doména „eu“ patří mezi deset nejpoužívanějších domén světa.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .