Květnová návštěvnost českých webů vzrostla o 3 %

internetzavinacmalyKvětnová návštěvnost tuzemských webů oproti dubnu vzrostla téměř o tři procenta. V absolutních číslech jde o 6,7 milionu reálných uživatelů (RU). Vzrostl i počet uživatelů z České republiky (5,2 milionu RU). Vyplývá to z údajů statistiky NetMonitor zveřejněné na internetu.

Nejvyšší měsíční návštěvnost měl tradičně portál Seznam.cz se 4,72 milionu uživatelů, což je o procento více než v předchozím měsíci. Následoval konkurenční Centrum.cz s téměř pětinovým nárůstem na 3,37 milionu návštěvníků a třetí skončil iDnes.cz s 3,18 milionu uživatelů, tedy s růstem o dvě procenta.

Seznam s průměrem 2,11 milionu lidí dominoval i žebříčku denní návštěvnosti. Druhou pozici potvrdil i v této kategorii Centrum.cz s 841 000 návštěvníků a třetí skončily zpravodajské Novinky.cz s 814 000 uživatelů za den.
Největším provozovatelem webů byla společnost Seznam.cz s celkovou návštěvností 5,14 milionu, druhý Centrum Holdings měl 3,69 milionu. Následuje Mafra s 3,35 milionu uživatelů.

Počet lidí v Česku s přístupem na internet se v květnu pohyboval kolem 5,35 milionu, což je zhruba o 150 000 více než v dubnu. Lidé strávili v průměru v květnu na internetu 22 hodin a 38 minut, což je o 39 minut více než v dubnu. Denně pak jednu hodinu a 38 minut.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .