Čechů na internetu bylo v červnu skoro 5 milionů

internetwwwmalyPodle dat společnosti Mediaresearch, která sleduje návštěvnost webů, byla červnová návštěvnost českých webů 4,9 milionu reálných uživatelů (RU). Jde o meziroční nárůst ve výši cca 400 tisíc. Celkově české weby navštívilo 6,3 milionu lidí.

Oproti předchozím měsícům zaznamenal internet mírný pokles návštěvnosti, jenž byl spojen s příchodem letního počasí. Tento pokles by měl pokračovat i o prázdninových měsících. „V období letních měsíců tráví lidé podstatně více času mimo domov a na dovolených, kde mají omezený přístup k internetu. Bude zajímavé pozorovat, zda stále se rozšiřující možnosti a dosah internetového připojení budou znamenat oproti předchozím rokům mírnější úbytky v číslech internetové návštěvnosti v ČR,“ uvedla Irena Wintrová, ředitelka marketingu Mediaresearch.

Průměrná doba, kterou lidé na internetu trávili, byla sice delší než loni, ale v jednotlivých měsících kolísala. Po dosažení březnového maxima, kdy uživatelé v průměru proseděli u internetu 32 hodin a 20 minut měsíčně, následoval v dubnu prudký propad v průměru téměř o šest hodin. V následujících měsících se již průměrně strávený čas na internetu prodlužoval a v červnu čeští internetoví uživatelé trávili u internetu v průměru 29 hodin a 27 minut.

Nejnavštěvovanějším serverem byl tradičně Seznam.cz se 4,5 milionu RU, následuje Centrum.cz s 3,3 milionu RU a zpravodajské Novinky.cz s 3,13 milionu RU, konkurenční iDnes.cz byl hned v závěsu za Novinkami.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .