World rádio pomáhá se sčítáním lidu 2021

Národnostní World rádio, které zahájilo své vysílání 12. 12. 2020,  odstartovalo v minulém týdnu kampaň ke Sčítání lidu, domů a bytů 2021 v Česku, do kampaně zapojila  romskou menšinu žijící na území České republiky s dotazem, „Proč by se měli Romové hlásit ke své národnosti?“  

126181070_916188572248086_7137333068701748942_nZdroj: World radio

Poslechovost World rádia poměrně stoupá, denně si ho naladí přes 10 tis. posluchačů z celého světa, rádio si získává oblibu u různých věkových kategorií. Momentálně Wordl rádio spustilo video kampaň ke Sčítání lidu, domů a bytů 2021 v Česku .

Do dobrovolnické kampaně se zapojili významné osobnosti jako je ředitel Agentury pro sociální začleňování David Beňák, státní úřednice a politička Edita Stejskalová, moderátor Lukáš Kotlár či profesorka hudby, která vystudovala prestižní vysokou školu v USA Petra Gelbart.

Kromě této video kampaně ke Sčítání obyvatelstva, domů a bytů 2021 byly připraveny i reklamní videospoty k identitě rádia, spoty  byly vyrobeny profesionální firmou v Pákistánu. World rádio letos plánuje spustit i živé moderované vysílání.


World rádio vysílá pro všech 14 menšin žijících na území Česka, hraje hudbu z celého světa.


Programový šéf Gerhard Hadi shrnuje dosavadní vysílání World rádia: „nechceme jít komerčním stylem Adult Hits rádio,  právě naopak,   posluchači v našem vysílání skutečně najdou hudbu z celého světa, hrajeme tradiční balkánskou hudbu, německou, tureckou, polskou, až po kvalitní moderní funk, máme různé hudební pořady a jedineční jsme v tom,  že od půlnoci do ranních hodin hrajeme jenom hudbu jazzovou a smooth, v tom jsme výjimečné rádio, dovolím si tvrdit, že takové rádio v českém éteru chybí. Posluchači nám píší příspěvky, ve kterých přiznávají, že je naše rádio něčím novým a svou ideou naplňuje otevřený multikulturní přístup.“

„Připravujeme živé moderované vysílání nových  relací a programovou koncepci pro národnostní menšiny žijící na území Česka, naším cílem je přiblížit kulturu a život menšin žijících v České republice a vytvořit platformu pro vzájemné poznávání a lepší soužití všech,“ uzavírá Hadi.

Momentálně World rádio spustilo video kampaň ke Sčítání lidu, domů a bytů 2021 zde.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .