Velikonoční vysílání Českého rozhlasu

Velikonoční vysílání stanic Českého rozhlasu nabídne posluchačům pestrý program. Napříč stanicemi budou znít hudební speciály, hry a četby nebo velkolepá klasika. O zábavu se postarají zajímavé osobnosti, které v rozhovorech prozradí, jak tráví Velikonoce, ale také pošlou vzkaz zdravotníkům.

pexels-karolina-grabowska-4041161
Zdroj: Pexels.com

Stanice Český rozhlas Dvojka pro sváteční dny přichystala hudební speciály s názvem Hudba, kterou mám rád. Ty posluchačům nabídnou zastavení s inspirativními osobnostmi nad jejich zásadními melodiemi, například se Zdeňkem Mertou. Na Dvojce také dvakrát složí poklonu významným osobnostem české kultury stejnojmenným pořadem. Aleš Háma v něm připomene herecké velikány Jiřinu Jiráskovou a Vlastu Buriana,“ uvedl ředitel Programu Českého rozhlasu Ondřej Nováček.

Na Velký pátek se mohou posluchači ve 13 hodin těšit na první díl rozhlasové hry Astrid Lindgrenové Bratři Lví srdce, na ten druhý pak hned následující den ve stejný čas. Rozhlasovou adaptaci režíroval Karel Weinlich a obsadil herecké osobnosti jako Věru Galatíkovou, Radoslava Brzobohatého nebo Jana Teplého. Velikonoční pondělí pak zpestří bláznivá kolednická lovestory s názvem Hody hody, Bedřichu!, ve které excelují Martin Písařík a Jiří Lábus.

Velkolepou klasiku na Velký pátek odpoledne nabídne Český rozhlas Vltava. Rok na vsi bratrů Mrštíků v rozhlasové dramatizaci Miroslava Krobota představí celou plejádu výrazných hereckých osobností, jako jsou Gabriela Vránová, Ladislav Mrkvička, Miroslav Donutil a desítky dalších. Ve víkendových dramatických řadách bude Vltava vysílat napínavou detektivku Skleník Grahama Greena s existenciálním přesahem, pojednávající o následcích Božího zázraku v rodině zapřisáhlého agnostika. Nedělní odpoledne bude patřit Babičce Boženy Němcové s Jarmilou Kurandovou v titulní roli a Velikonoční pondělí bude ve znamení brněnské inscenace Komedie o umučení z pera Jana Kopeckého.

Posluchači regionálních stanic se mohou těšit na Velikonoce se Sestřičkami. S představiteli oblíbeného seriálu si bude tento týden do pátku 2. dubna vždy po 13. hodině povídat moderátor Patrik Rozehnal. Herci a herečky prozradí zajímavosti ze zákulisí, i jak prožívají Velikonoce. V každém dílu bude společně s Českou asociací sester představen příběh jedné skutečné zdravotní sestřičky a posluchači se dozví, co jim vzkázaly jejich seriálové kolegyně. Velikonočním tradicím se bude věnovat také Iva Hüttnerová v Domácím štěstí

Radio Wave nabídne 1. dubna v proudovém vysílání On Air rozhovor s univerzitním kaplanem ČVUT Vladimírem Slámečkou. Posluchači se dozví, jak funguje kaplan na univerzitní půdě, o potřebách a poptávce ze strany studentů, o jeho práci a potřebnosti během covidu i o svátcích a tradicích. Boží hod velikonoční zase nabídne pořad Hergot! s režisérem Igorem Chaunem.

Nejmenší posluchači si na Rádiu Junior užijí soutěžní bláznivé Velikonoce. Každý den až do pondělí 5. dubna se ráno a v odpolední repríze objeví ve vysílání jeden úkol související s velikonočními tradicemi v České republice i v zahraničí. Úkolem malých posluchačů je vyluštit slova, která poslední den soutěže použijí do příběhu rozepsaného na webu, získají tak indicie k namalování obrázku.

Více informací o velikonočním programu stanic Českého rozhlasu je k dispozici na webu: rozhlas.cz/velikonoce.

 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .