V Olomouci začne vysílat nové Radio Metropole pro mladé posluchače

Olomouc se dočká dalšího nového rádia, tentokrát zaměřeného na mladší cílovou skupinu. Po loňském podzimním rozšíření sítě Rádia BLANÍK pro Olomouc a Ostravu si budou moci posluchači Olomoucka naladit na kmitočtu 92.0 FM ze stanoviště Olomouc-Slavonín Radio Metropole. Nové rádio se bude zaměřovat na posluchače ve věku 13-33 let.

pexels-pixabay-164755
Zdroj: Pexels.com

Příslušnou licenci pro vysílání udělila na poslední schůzi Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Držitelem licence jsou vlastníci Rádia Haná, Pavel a David Foretníkovi.

Tento nový rádiový projekt, za kterým stojí spoluautor Marek Berger (programový ředitel Rádia Haná) je určen mladým posluchačům ve věku 13-33 let, cílit má především na studenty a mladé lidi žijící ve městě Olomouc s přesahem do okolí. Mělo by se jednat o ryze metropolitní formát, vznik programu podpořila i tamnější Univerzita Palackého v Olomouci.

„Ryze metropolitní rádio bude sázet výhradně na zprávy z města a studentského života, hudebně se bude zaměřovat na vysokou podporu začínajících a místních kapel a interpretů, chystáme také hudebně tematické bloky,“ upřesnil spoluautor projektu, Marek Berger. Pro RadioTV také dodal: „rádi bychom odstartovali vysílání Radia Metropol do konce tohoto roku.“

 

 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .