Rádiu Blaník vzrostla týdenní poslechovost nejvíce ze všech celoplošných stanic, poslech Rock rádia dlouhodobě roste

Rádio Blaník, které je dlouhodobě komerční jedničkou v podílu na trhu (aktuálně 10,5 %), posílilo v ukazateli týdenní poslechovosti nejvíce ze všech sledovaných celoplošných rádiových stanic. Oproti poslednímu měření Radioprojektu si polepšilo o 47 tisíc posluchačů a týdně si ho tak naladí jeden milion dvě stě osmdesát tři tisíc posluchačů. Hitrádia udržují stabilní pozici v týdenní i denní poslechovosti, týdně si je naladí 925 tis. posluchačů. Poslechovost Rock rádia dlouhodobě roste ve všech ukazatelích a týdně si stanici naladí téměř 411 tis. posluchačů a denně téměř 180 tis. posluchačů. Zastupitelství Radiohouse nadále patří ke klíčovým hráčům na poli prodeje reklamy a zaujímá podíl 26,6 % trhu s rádiovou reklamou a denně osloví téměř 1,6 milionů posluchačů a týdně dokonce 3,2 milionů posluchačů.

483-image(480x_)

„Rádio Blaník vykazuje dlouhodobě růstovou tendenci v ukazateli týdenní poslechovosti. Pro další období se zaměříme ještě na růst denní poslechovosti, k čemuž nám dopomohou programové změny v každodenním schématu, kdy chystáme změnu ranního i odpoledního všednodenního bloku,“ říká Petr Uchytil, ředitel marketingu a produktu Media Bohemia a dodává: „Marketing se zaměří na posílení znalosti značky a chystá řadu projektů zaměřených na běžné posluchače i hrdiny, kteří mezi námi žijí.“

Rádio Blaník

Denní poslechovost Rádia Blaník se meziročně téměř nezměnila a aktuálně si stanici denně naladí 634 tisíc posluchačů. V ukazateli týdenní poslechovosti ale stanice kontinuálně roste a nyní si Rádio Blaník týdně naladí téměř 1,3 milionů (meziroční nárůst téměř o 25 tis.).  Rádio Blaník také dlouhodobě drží vedoucí pozici v podílu ne trhu soukromých rozhlasových celoplošných stanic. Aktuálně zaujímá share 10,5 %.

Hitrádia

Hitrádia udržují svou stabilní pozici. Aktuálně si některou ze stanic Hitrádií týdenně naladí 925 posluchačů. Denně pak 405 tisíc posluchačů. Nejlépe si ze stanic sítě stojí Hitrádio Orion, které si týdně naladí 257 tis. a denně 119 tis. posluchačů.

Rock rádio

Rock rádio již několik měření po sobě vykazuje růst a je z menších nadnárodních stanic ve své skupině první. Posiluje významně v ukazateli týdenní poslechovosti, kde si jej aktuálně naladí 411 tisíc posluchačů. Denní poslechovost je pak 190 tisíc posluchačů. Stanice rovněž zvýšila svůj podíl na trhu a aktuálně zaujímá share 3,2%.

Fajn rádio

Denní poslechovost i týdenní poslechovost Fajn rádia zůstává víceméně neměnná, a to i v meziročním srovnání. Rádio si nyní týdně naladí 291 tisíc posluchačů, denně pak 131 tisíc posluchačů. Stanice aktuálně zaujímá tržní podíl 1,4 %.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .