Nové logo rádia HELAX

Oblíbené ostravské rádio Helax prochází další změnou a tou je nové logo. V říjnu jsme informovali o tom, že rádio Helax v průběhu listopadu ukončí vysílání svého programu na frekvenci 93,7 FM. Vysílat bude už jen online, zachová ale moderované vstupy a přichází s novým vzhledem.

logo_helax_online
Zdroj: Rádio Helax – nové logo

Skupina MEDIA BOHEMIA získala souhlas Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) s přejmenováním programu Rádia Helax na frekvenci 93.7 FM na Rádio Blaník.


Helax Online – Buď online, Helax navždy.


Helax Online je nová generace velmi úspěšné severomoravské hudební stanice Helax 937 FM. Aktuálně se jedná o nejposlouchanější ryze online rádio v ČR. Progresivní playlist, parta drzých moderátorů a obsah, který si nebere servítky. K tomu výběr skvělých DJs, kteří ví, co je dobrá muzika. Nejpočetnější cílovou skupinou jsou posluchači ve věku 25 – 35 let, ale téměř třetina s Helaxem trošku zamrzla, je jim přes 40 let a pořád je baví.

Helax aktuálně sleduje na sociálních sítích téměř 100 000 fanoušků a měsíčně má „přes půl milionu přístupů“ na online streaming.

Na rádiového trhu jde o první pokus uspět s takto silnou a programově vyprofilovou značkou čistě v on-line vysílání bez FM vysílání.

122098952_10157349150217085_8169007445025812569_o
Zdroj: Rádio Helax

Nechtěli jsme se smířit s tím, že ekonomický dopad koronakrize na mediální trh pohřbí značku Helaxu. Proto jsme se rozhodli, že se pokusíme udržet program Helaxu v podobě on-line rádia s klasickými moderovanými vstupy, ” říká Jan Neuman, programový ředitel skupiny MEDIA BOHEMIA k záměru překlopení tradiční FM stanice do on-line prostředí. Pro skupinu MEDIA BOHEMIA jde o pilotní projekt a pokus o nalezení ekonomického modelu provozování etablovaného rádia mimo FM vysílání.

Projekt on-line rádia Helax přinese dosavadním posluchačům nový obsah na sociálních sitích a zaměří se na rozvíjení programových prvků, které umožňuje rádiu právě on-line prostředí oproti klasickému FM.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .