Rádio Blatná odstartovalo vysílání na Písecku

Ve středu 21. října zahájila regionální rozhlasová stanice Rádio Blatná v Písku vysílání na svém druhém vysílači na frekvenci 92,2 FM. V létě obdržela licenci Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. V červenci zároveň investovala do modernizace celého studia a vše funguje digitálně díky novému odbavovacímu softwaru.

thumbnail_image005-675x450
Zdroj: Rádio Blatná

,,Do éteru jsme vstoupili v testovacím režimu, to znamená, že se teď snažíme monitorovat a obratem odstraňovat veškeré nedostatky tak, aby si posluchači již brzy mohli dopřát ničím nenarušený poslech naší stanice,” vysvětluje Josef Týc, jednatel a majitel rádia.

Rádio Blatná figuruje na mediálním trhu od roku 2015. V prvních dvou letech nabízela redakce vysílání pouze po internetu, od roku 2017 jej už bylo možné naladit lokálně na frekvenci 89,7 FM. Letos se na Písecku zrealizovala dlouho plánovaná expanze, vedení rádia chce vstoupit do širšího konkurenčního prostředí a oslovit více diváků.

Rádio Blatná je primárně hudebním rádiem, které nabízí výběr z toho nejlepšího z hudby od 60. let do současnosti, prostor ale dává i tvorbě regionálních kapel. Zároveň připravuje moderované bloky se zaměřením na zpravodajství, rozhovory, kulturní tipy nebo písničky na přání.

 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .