Rádio Blatná mění název na Rádio Otava

Regionální rozhlasová stanice Rádio Blatná začne vysílat pod novým názvem Rádio Otava. Tímto krokem reaguje na to, že chce vystihnout lépe svou regionalitu a pokrytí, které v poslední době rozšířila o Písecko (92,2 FM).

fde5f27d71b8c30f9e4d061164df80e0
Zdroj: Rádio Otava

„Rádio Blatná začínalo jako malá internetová stanice, která se pozvolna rozšířila na FM pásmo ve svém „rodném městě“, na kmitočtu 89,7 MHz. Neustále jsme na rozvíjení rozhlasové stanice pracovali a podařilo se nám vybudovat další vysílač a značně rozšířit pokrytí i zásah obyvatelstva, v současné době tak pokrýváme i velkou část Písecka na kmitočtu 92,2 MHz,“ uvedl autor projektu regionálního rádia Josef Týc.

A proč tedy RÁDIO OTAVA:
– označuje větší region, než Blatná, evokuje v posluchačích větší pokrytí signálem
–  dokáže lépe oslovovat posluchače, reklamní trh, nabízet větší mediální spolupráci
– není spojované s konkrétním městem
– řeka Otava, to jsou vlny – a rozhlasové vysílání je s vlnami spojeno, tedy jako
elektromagnetické vlnění
– Otava je od pradávna spojována s „Prácheňským krajem“.

„I když jsme si jistí, že nové označení, může negativně zapůsobit na „blateňáky“, věříme, že i oni ocení vývoj rozhlasové stanice vysílající z jejich města růží – Blatné, pod novým označením programu RÁDIO OTAVA. Ke změně názvu v současné době připravujeme veškeré potřebné kroky, po jejich časové posloupnosti, dojde ke změně názvu. Se změnou názvu, nedojde ke změně, programu, spolupráce, partnerství apod., nemění se majitel, měníme  „jen“ název,“ ujišťuje Josef Týc.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .