Loveline – první pomoc z éteru

radiotv22Lidé, kteří se ocitnou v tíživých situacích, vyhledávají kontaktní rozhlasové vysílání častěji než krizové linky bezpečí. Dobrým příkladem je kontaktní rozhlasový pořad Loveline, vysílaný již přes 17 let na síti amerických rozhlasových stanic.Lidé, kteří se ocitnou v tíživých situacích, vyhledávají kontaktní rozhlasové vysílání častěji než krizové linky bezpečí. Dobrým příkladem je kontaktní rozhlasový pořad Loveline, vysílaný již přes 17 let na síti amerických rozhlasových stanic, který se těší značné oblibě posluchačů (např. film Spáč v Seattlu).
Loveline je v podstatě rozhlasová poradna zabývající se psychologickými a sexuologickými problémy posluchačů. Humor se zde mísí se zasvěcenými radami dvou doktorů, kteří pořad vedou – Drew Pinsky a Adam Carol. Je to právě otevřené ovzduší, jim známé hlasy a příjemná hudba, co posluchačům dodá odvahy, aby se svěřili do éteru se svým problémem. Je to něco zcela jiného, než volat na krizové linky, kde nevíte kdo sedí na druhém konci, kde je vše annonymní a neznámé.

Televizní stanice ABC kdysi ve svém pořadu věnovaném zajímavým reportážím popsala příběh 15-ti leté dívky, která se dovolala do rozhlasového pořadu Loveline a svěřila se, že její chlapec a otec se pohádali a ona neví co s tím. Oba doktoři pak po několika otázkách z dívky dostali trochu více než byla ochotna prozradit. Žárlivost jejího otce měla zrůdné kořeny-poslední roky svou dceru pravidelně zneužíval… Po několika otázkách doktoři dívku stáhli z éteru a poradili jí jak se má dále zachovat. Díky nim se již nyní nemusí bát, že se v noci někdo objeví v jejím pokoji.
V roce 93 se Amerika dočkala i televizní podoby pořadu Loveline. Internetové stránky tohoto pořadu naleznete zde.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .