Groove – nový pořad na Evropě 2

radiotv22„GROOVE“ je nový pořad, který se od 10.3.2002 vysílá každou neděli od 22:00 do 24:00 hod. na rádiu Evropa 2. Cílem tohoto pořadu je přiblížit posluchačům hudbu, která u nás v posledních letech zaznamenává silný boom, přesto je většinou rádií spíše ignorována a odsunována na vedlejší kolej. Touto hudbou máme na mysli –  r´n´b, hip-hop, funk, soul, 2step a spoustu směrů současné taneční a elektronické hudby. Pro lepší představu navštivte www.groove-on.cz, kde najdete mimo jiné i playlisty (tj.seznam písniček a interpretů) odvysílaných pořadů. Kvalitních zahraničních i českých kapel věnujících se této produkci je dost, v běžném rádiovém programu je však slyšíte málokdy. Proto je zde „Groove“, aby Vám každou neděli přinesl vyváženou dávku našlápnuté muziky, představil nové kapely a upozornil na zajímavé koncerty.

Pořadem „Groove“ posluchače provázejí  Martin Mikuláš a DJ Maceo. Martin Mikuláš je moderátorem Evropy 2 už několik let, slyšet ho můžete od pondělí do pátku mezi 9 až 12 hodinou. Funk se mu stal osudným už v pubertě a po návštěvě koncertů George Clintona a Maceo Parkera nechtěl slyšet nic jiného. S radostí objevuje staré funkové nahrávky i nové taneční styly, které se často nechávají funkovým nábojem inspirovat.

Naproti tomu DJ Maceo je pravověrný funker duší i tělem. Přezdívku získal po saxofonistovi Maceo Parkerovi, který byl členem slavné dechové sekce Jamese Browna JB Horns. Když Prahu navštívil na koncertě Monkey Business další člen JB Horns, Fred Wesley, upřímně se nad Maceovou přezdívkou zaradoval a nazval ho Maceo juniorem. „Náš“ Maceo se o víkendu pravidelně řítí z Plzně do Prahy svým Mercedesem z roku 1968 a protože mu to moc nebrzdí, zůstane většinou až do pondělí. V jeho kufříku je schována spousta starých funkových klenotů, kterými každý „Groove“ také náležitě okořeníme.

Prvním hostem pořadu GROOVE  tuto neděli 17.3. bude zpěvačka DARA ROLINS, která představí své nové album What´s my name?

Jana Šafářová
produkční Evropy 2

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .