Čeština v chorvatském éteru

radiotv226Letos již počtvrté mohou čeští turisté slyšet vysílání Českého Rozhlasu i na své dovolené na nádherných plážích Jaderského moře. Český rozhlas 1 – Radiožurnál a cestovní …Letos již počtvrté mohou čeští turisté slyšet vysílání Českého Rozhlasu i na své dovolené na nádherných plážích Jaderského moře. Český rozhlas 1 – Radiožurnál a cestovní kancelář Vítkovice Tours připravili
už počtvrté Informační servis pro české turisty v Dalmácii. Vysílání v českém jazyce je možné zachytit na frekvencích Radia Split 101, 102 a 104.5 MHz.

Mapa

Program vysílaný od 21.června denně mezi 18.05-18.30 hodinou, připravují redaktoři a moderátoři ČRo 1. Jeho obsahem jsou zprávy z domova i ze zahraničí, dále samozřejmě turistické informace z Chorvatska, tipy na výlety, zprávy o počasí, informace o trajektech nebo o stavu v letecké silniční a vodní dopravě. Hudební pozadí tvoří současné české a chorvatské písničky.
Vysílání končí s turistickou sezonou 7.září 99 a začne zase příští rok koncem června. Vzhledem k velkému dosahu vysílačů lze signál zachytit i daleko na otevřeném moři. V dalších turisticky atraktivních místech v jižní Evropě si můžete naladit Český Rozhlas 1 – Radiožurnál s trochou štěstí pouze na kmitočtu 270 kHz.
Pokud byste chtěli vysílání na vlastní uši slyšet, máte od pátku možnost zde.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .