Kutná Hora má svoje rádio

radiotv22Kdo si včera naladil Kiss 98fm na kutnohorské frekvenci 90.2 MHz, musel zažít velký šok. Málokdy totiž na šeském rádiu uslyšíte titulní píseň seriálu Včelka Mája a už vůbec ne německy a 31 hodin v kuse. K takovému kroku přistupují majitelé rádií jen ze dvou důvodů. Buď se zbláznili anebo chtějí přilákat pozornost kvůli nějakým změnám. A to se stalo i na Kissu. Dnes v sedm hodin ráno totiž Mája odešla zase na pár let do archivu a začalo samostatné vysílání rádia Kiss 90.2fm.
Tento krok je každopádně překvapivý. V době, kdy většina rádií šetří jak může, se Kiss rozhodl provozovat další rádio, i když podle licenčních podmínek na dokrývače Kutná Hora a Kolín má povinnost pouze vkládat do pražského programu takzvané odpojováky. Programový ředitel Kiss 98fm to komentuje velmi stručně: „Kvalita je náš cíl, ať to stojí, co to stojí.“
Na druhou stranu to mají na Kissu jistě dobře spočítané, nový Kiss vysílá z budovy, do které se bude stěhovat i pražský Kiss 98fm, takže náklady nejsou takové jaké by mělo zcela nové rádio a Kiss tímto způsobem rozhodně osloví více posluchačů. V oblasti Kolína a Kutné Hory je po skončení Radia Styl opravdový hlad po „místním“ rádiu a i když Kiss 90.2fm nebude v pravém slova smyslu místní, každopádně bude lidem blíže než pražská rádia.
Podle našich informací je toto rádio programově naprosto nezávislé na pražském Kissu, spojuje je pouze pár společných moderátorů a budova na Říčanské, odkud kutnohorský Kiss vysílá a kam se pražský Kiss brzy přestěhuje. Jinak by měl mít tento Kiss mnohem mladší formát a spíš než pražskému Kissu by se měl blížit východním bratrům Kiss Morava nebo Kiss Publikum.
Zajímavý je také program, kterým Kiss svoje kutnohorské rádio odstartoval. Jedná se o žebříček devadesíti hitů roku 2000, který byl sestaven podle hlasů došlých na hlasovacích kartách, které Kiss rozesilal obyvatelům regionu. A co se týče Včelky Máji, kterou jste mohli až do zblbnutí poslouchat celou neděli, tak tohle vysvětluje opět Martin Hroch: „Myslíme si, že ta písnička je klenot pop-music a všechny jistě zaujala tak, že neodtrhli uši od příjimačů.“
A ještě pár informací na závěr. S využitím poděbradského dokrývače 91.1 MHz/100W Kiss zatím nepočítá. Na našem serveru novému rádiu samozřejmě připravíme vlastní stránku v sekci Rádia.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .