Nový podcast Filtr pro děti a studenty

Nový podcast zaměřený na cílovou skupinu dětí a studentů ve věku 12 – 15 let vznikl pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Youtuber a autor desetidílné série Filtr Lukáš „Lukefry“ Fritscher provede posluchače světem médií i sociálních sítí. Český rozhlas uvedl první epizodu v pondělí 7. září na audioportále mujRozhlas.cz.

Youtuber_Lukefry
Zdroj: ČRo – youtuber Lukáš „Lukefry“ Fritscher

Žáci posledních ročníků základních škol jsou v současnosti vystavováni bezprecedentnímu množství informací, ať už se jedná o tradiční či nová média, internet nebo sociální sítě. Český rozhlas chce prostřednictvím projektu Filtr podpořit bezpečný pohyb a sebevědomou orientaci dětí a dospívajících v online a mediálním prostředí.

Desetidílná podcastová série Filtr se věnuje tématům, mezi která patří například ověřování informací, orientace na sociálních sítích, hoaxy, zavádějící titulky, reklama na internetu a řada dalších. Každý týden bude zveřejněn nový díl podcastu v délce do deseti minut. K dispozici budou i bonusové rozhovory s odborníky, pracovní listy a kvízy zaměřené na konkrétní témata podcastu, které jsou ideálním doplňkem běžného školního vyučování, případně i distanční online výuky.

„Chceme podpořit mediální gramotnost u generace, která se do internetové doby již narodila. Jde o první vzdělávací projekt Českého rozhlasu oslovující teenagery prostřednictvím podcastu, tedy audio formátu, který nabízíme k on demand konzumaci. Lukáše Fritschera, kterého zná jeho publikum jako úspěšného youtubera Lukefryho, jsme oslovili ke spolupráci, protože se mediálním tématům již několik let věnuje, je vtipný a dokáže velmi dobře zprostředkovat i složitější mediální témata skupině posluchačů, kterou chceme oslovit,“ uvedla šéfredaktorka Radia Wave a vedoucí projektu Filtr Iva Jonášová.

Třiadvacetiletý youtuber Lukáš „Lukefry“ Fritscher, který natáčí videa o televizi, médiích, politice, společenském dění či aktuálních trendech, připravoval podcast Filtr společně s dramaturgem Lukášem Sapíkem a dalšími spolupracovníky Českého rozhlasu.

„Příprava podcastu pro mě byla obrovská výzva. Jsem zvyklý tvořit videa, kde hojně pracuji s gestikulací, obrazovými prvky a texty. V rámci audia si nic takového dovolit nemůžete. Myslím, že s týmem Českého rozhlasu se nám podařilo vytvořit podcast, který je zábavný, ale stále vzdělávací,“ doplnil youtuber Lukáš „Lukefry“ Fritscher.

 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .