Coming Out: nová moderovaná relace na World Rádiu

World Radio, které zastupuje 14 národnostních menšin, spouští v rámci programu první moderovanou relaci o LGBT ve spolupráci s Prague Pride z.s s názvem Coming Out. Rádio své internetové vysílání spustilo během prosince minulého roku. Od té doby si ho denně naladí přes 38 tisíc posluchačů z celého světa. První moderovaný vstup bude odvysílán zítra 11. června. Posluchači si novou moderovanou relaci naladí každý pátek od 20:00 do 22:00 hodin.

185486543_369824667796290_4550030446233169138_n (2)Zdroj: World Rádio

,,K tomu, aby člověk vyslovil před svým okolím větu „Jsem na kluky“, „Jsem na holky“, nebo třeba „Jsem trans“, obvykle vede dlouhá cesta. „Proces, během kterého si člověk uvědomí a pojmenuje svoji minoritní orientaci a nebo genderovou identitu, se označuje jako coming out. Někdy má tento proces tři fáze: uvědomění, přijetí a sdělní, a proto relace bude pomáhat a radit ve spolupráci s odborníky těm, kteří nevědí, jak jít s „barvou ven“ nebo přiznat svoji orientaci rodině nebo známým a nečelit tak odmítnutí ze strany rodiny či přátel. V době puberty mladí lidé často zažívají v kolektivu šikanu,” představuje myšlenku vzniku relace spoluzakladatel a programový šef rádia Gerhard Gerry Hadi.

Nová relace bude posluchače informovat o akcích pro LGBT komunitu a také o programu a akcích festivalu barevnosti Pride, který se pořádá po celém světe. „Půjde o naši první moderovanou relaci a veřím, že si najde své stálé posluchače,” dodává Gerhard Gerry Hadi. Moderátorem nové relace bude samotný programový šéf rádia, který má s tímto tématem osobní zkušenost. V minulosti prožíval odmítnutí ve společnosti, a to nejen pro svoji orientaci, ale také barvu pleti a národnosti.

Nové relace pro národnostní menšiny

Do budoucna tým World Radio připravuje další nové programové prvky pro všechny národnostní menšiny. Proto plánuje konkurz na pozici moderátor/ka, kteří svými pořady budou provázet dvojjazyčně (vlastní mateřský jazyk a čeština). V letních měsících se zaměří i na budování profesionální studia.

Naladit vysílání je možné na webu www.worldradio.eu

 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .