Český rozhlas zavzpomíná na Karla Gotta

Český rozhlas Dvojka a regionální stanice Českého rozhlasu připomenou posluchačům ve čtvrtek 1. října památku zesnulého a legendárního zpěváka Karla Gotta. V den, kdy uplyne přesně rok od úmrtí mezinárodně uznávaného interpreta, jsou pro posluchače připraveny jeho největší hity a také speciální vysílání. Karel_Gott_září_2016
Zdroj: Wikipedia

Stanice Český rozhlas Dvojka v průběhu celého zítřejšího dne připomene kariéru jedinečné osobnosti československé kulturní a pěvecké scény prostřednictvím písniček i jeho pořadů. Hostem živého vysílání Blízkých setkání Terezy Kostkové, jež bude probíhat v prostorách Radiocafé Vinohradská 12 od 11. do 12. hodiny, bude režisérka Olga Špátová, která představí dokument Karel. Živé vysílání pak bude od 13. do 17. hodiny pokračovat blokem s názvem „Rok s Karlem bez Karla“, jehož hosty bude celá řada osobností s blízkým vztahem ke Karlu Gottovi, například Leona Machálková, Petr Janda, Dara Rollins nebo Lenka Filipová.

V sídle Českého rozhlasu Vinohradská 12 je také k vidění malá výstava platinových a zlatých desek a Zlatý slavík z roku 2016. „Karel Gott provázel svými písněmi celé generace a stále bude. Český rozhlas, ke kterému měl speciální vztah, jej u příležitosti prvního smutného výročí chce svým posluchačům připomenout tak, jak jej znali,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Regionální stanice Českého rozhlasu připomenou fenomenálního zpěváka vysíláním s názvem Den s Karlem Gottem. Každou hodinu hned po zprávách odstartuje jeden z hitů Karla Gotta. V průběhu celého dne na Mistra zavzpomínají jeho nejbližší přátelé a kolegové.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .