Český rozhlas Plus povede Josef Pazderka

Novým šéfredaktorem celoplošné analyticko-publicistické stanice Český rozhlas Plus bude jmenován s účinností od 1. října 2022 uznávaný novinář Josef Pazderka. Generální ředitel René Zavoral projedná dle Statutu Českého rozhlasu jeho jmenování s Radou Českého rozhlasu na jejím veřejném zasedání dne 26. září 2022.
Josef Pazderka foto Vojtech Vlk
Zdroj: Český rozhlas

„Josef Pazderka má za sebou dlouhou novinářskou kariéru ve veřejnoprávním i v komerčním médiu. V posledních letech vedl zpravodajský server, který za jeho působení dosáhl historicky nejvyšší čtenosti. Vzhledem k jeho četným profesionálním zkušenostem jsem se rozhodl jmenovat Josefa Pazderku novým šéfredaktorem Českého rozhlasu Plus. Věřím, že jeho příchod do Českého rozhlasu bude pro obě strany přínosný. Očekávám, že během jeho vedení bude stanice i nadále přinášet posluchačům kvalitní analytickou publicistiku a směřovat k dalším úspěchům,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Oceňovaný novinář a bývalý šéfredaktor Aktuálně.cz Josef Pazderka vystřídá od 1. října na pozici šéfredaktora Českého rozhlasu Plus Petra Šabatu, který se rozhodl z ČRo odejít k 30. září 2022.

„Josef Pazderka je jedním z nejrespektovanějších novinářů v Česku. Jsem rád, že právě on bude součástí našeho týmu ve zpravodajství a bude dál rozvíjet úspěšnou stanici Český rozhlas Plus,“ uvedl ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu Ondřej Suchan.

„V Českém rozhlase pracuje řada kvalitních novinářů, jeho zpravodajství se v nejrůznějších průzkumech dlouhodobě drží na špici důvěryhodnosti. Je mi ctí stát se součástí tohoto příběhu a nabídnout mu mimo jiné své zkušenosti z online prostředí, ve kterém jsem se posledních šest let pohyboval,“ uvedl Josef Pazderka.

Josef Pazderka vystudoval historii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a absolvoval také rozvojová studia na Oxford Brookes Univerzity v Oxfordu ve Velké Británii. Po ukončení vysokoškolského studia pracoval pro humanitární organizaci Člověk v tísni v Rusku a Africe. Od roku 2005 působil v zahraniční redakci České televize, mimo jiné jako stálý zpravodaj v Moskvě a poté ve Varšavě. V letech 2013-2015 intenzivně pokrýval také krizi na Ukrajině. Od listopadu 2016 byl zástupcem šéfredaktora on-line deníku Aktuálně.cz. Od dubna 2018 do srpna 2022 tento zpravodajský web vedl. Josef Pazderka je držitelem čtyř prestižních ocenění Novinářská cena za reportáže ze severoosetského Beslanu, hladomorem sužovaného Somálska nebo za komentáře k Rusku. Je editorem a spoluautorem knihy s názvem Invaze 1968. Ruský pohled, která vyšla v češtině, polštině, ruštině, angličtině a je zařazena do prestižní The Harvard Cold War Studies Book Series na Harvardově univerzitě v USA.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .