Aplikace radia.cz přechází na nový formát! Nabídne až sto rádií a ušetří data

Vývojáři ze společnosti RadiaCZ, která je součástí skupiny Media Bohemia, vydávají nový update aplikace, jejímž hlavním benefitem je poloviční spotřeba dat oproti předchozí verzi. Posluchači tak již nemusí tolik omezovat dobu poslechu, a neustále hlídat spotřebovaná data na svém telefonu. Hudební portál nově přináší i podporu chytrých reproduktorů přes Chromecast a AirPlay.

thumbnail_radia-cz-aplikace
Zdroj: radia.cz

Aplikaci radia.cz si za první týden od vydání verze 4.0 stáhlo více jak 6 tisíc lidí. Zpětná vazba ukazuje, že uživatelé jsou spokojení a na vývojáře se nyní kladou další vysoké nároky. Posluchači chtějí, bezchybné přehrávání za jakýchkoliv okolností, a hlavně nízkou spotřebu dat a energie. „Máme zpětnou vazbu třeba od posluchačů Rádia Helax (vysílá jen online), že při delším poslechu jim data na mobilech docházela. Takže jsme přešli na nový formát audia AAC 64kbit, což je formát, který hraje srovnatelně kvalitně jako 128kbit mp3 ve staré aplikaci, ale spotřebuje jen polovinu dat,“ dodává Jan Šindelář projektový manažer.

Aplikace má v současné chvíli mnoho dalších vychytávek. Ve starší verzi aplikace bylo možné připojit reproduktory pouze přes bluetooth. „Posluchači mají nyní běžně doma chytré reproduktory jako Homepod, Google Nest, Sonos, Bosé, nebo třeba chytrou televizi, či autorádio s podporou Chromecast a Airplay, proto jsme tyto protokoly přidali do nové aplikace Radia.cz,“ doplňuje Šindelář. Tlačítko na přenos zvuku do vzdáleného zařízení je nově umístěno přímo vedle play pro jednodušší ovladatelnost. Aplikace nyní rovněž nabízí možnost Dark módu, který prodlužuje výdrž baterie. Ten má navíc kompletně přepracovanou grafiku a domovskou obrazovku stejně tak jako klasický mód.

Nová aplikace rovněž umožňuje mnohem větší rozvoj. V letošním roce přibude podpora Widgetů, aby si posluchači mohli své oblíbené rádio uložit přímo na plochu telefonu vedle ostatník ikonek. A největším skokem bude rozšíření pro Android Auto a Apple Car, které je naplánované na podzim letošního roku. „V budoucnu se chystáme přidat podporu i pro hlasové asistenty Siri, Alexa a další,“ upřesňuje Jakub Šmejkal manažer společnosti RádiaCZ.

Radia.cz dnes nabídnou na sto různých rádií, do kterých se mohou uživatele zaposlouchat, ať už jsou kdekoliv. Důkazem jsou i statistiky poslechovosti. „U všech rádií v MMS je to vesměs stejné, posluchače začneme nabírat kolem šesté ráno, vrchol je kolem deváté hodiny, to vydrží zhruba do oběda, a pak to pomalu začne klesat. Opakem je ale třeba Rádio Humor, které má největší čísla večer a v noci. Průměrná doba poslechu je na každém rádiu jiná, mladší posluchači obvykle neposlouchají tak dlouho a rychle mění rádia,“ přibližuje více detailů Šmejkal.

Pokud již máte aplikaci na své ploše a užíváte ji, tak se vám automaticky aktualizuje z verze 3.1 na 4.0. U některých Android zařízení bude však zapotřebí starou aplikaci odinstalovat a stáhnout novou, popř. vymazat data aplikace. Tím budete mít zaručenou stoprocentní kompatibilitu a spolehlivost.

O aplikaci radia.cz

Radia.cz je hudební portál, který umožňuje poslech více než 100 FM a internetových rádií z ČR i SR všemožných hudebních žánrů na internetu pouze přes webový prohlížeč či mobilní aplikaci.

Více informací je k nalezení na webu aplikace.
Aplikaci je možné stáhnout zde.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .