Album „srdce, které hraje“ vyneslo rekordní částku na stavbu dětského hospice

Rekordní výtěžek a rekordní pomoc nemocným dětem. To je výsledek prodeje charitativního alba Hitrádií s názvem „Srdce, které hraje“. Výběrové CD vzbudilo mezi posluchači Hitrádií v adventní době obrovský zájem. Celých 600 000 korun z jeho prodeje poputuje na konto nadace Dům pro Julii.

cd_skh_2020_web_dekujeme
Zdroj: Hitrádio

Již několik let vydávají Hitrádia v předvánočním čase charitativní výběrové album. V dosavadních šesti ročnících se podařilo díky mimořádnému zájmu posluchačů nashromáždit na pomoc potřebným přes 1 250 000 korun. Letošní album Srdce, které hraje  dokonce přineslo absolutní rekord.

Za prodej kompilace těch nejlepších českých hitů z vysílání Hitrádií utržily oblíbené regionální stanice během pár dní neuvěřitelných 600 000 korun. Celkem tak překročila částka, získaná díky charitativním albům Hit za hitem a Srdce, které hraje, 1 850 000 korun.

Díky tomu, že se všichni umělci vzdali nároku na honorář, poputuje kompletní výtěžek tam, kde jej velmi potřebují. „I letos jsme se rozhodli podpořit Nadační fond Dům pro Julii, který chce vybudovat v České republice první dětský lůžkový hospic. Ten bude nabízet podporu a poradenství rodinám dětí a mladistvých, kteří trpí těžkým onemocněním, “ potvrdila programová ředitelka sítě Hitrádií Markéta Rachmanová.

„To, co se povedlo je obdivuhodné. Tenhle projekt má opravdu smysl, “ vysvětlil, proč se se svou kapelou rozhodl pomoci, zpěvák Mirai Navrátil.

„Je to úžasná věc, je to hrozně fajn, že lidé chtějí pomoci. Zjevně ví, na co peníze jdou. Velký dík patří Hitrádiím, že dala dohromady takový výběr písní,“ řekl k projektu Richard Krajčo z kapely Kryštof.

Velký díky patří všem interpretům, kteří se zařazením své písně bez nároku na honorář připojili k dobré věci. Poděkování patří, ale hlavně těm, kteří si album „srdce, které hraje“ před Vánoci koupili.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .