TV3 získala 55. kanál v Praze – Malešicích

radiotv221Bývalí partneři Martina Kindernaye mohou vysílat na 55. kanále z Malešic, RTV Galaxie podá proti rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání žalobu. Podle Kindernaye jde o jasné porušení zákona.

Bývalí partneři Martina Kindernaye z akciové společnosti TV3 získali krátkodobou licenci pro pozemní vysílání programu TV3 CZ v Praze. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dnes rozhodla, že odebere Kindernayově RTV Galaxii nevyužívaný 55. kanál v Praze-Malešicích a přidělila ho České mediální společnosti, stoprocentnímu vlastníkovi TV3, a.s. Pro udělení krátkodobé licence hlasovalo sedm z osmi přítomných radních, jeden se zdržel.

Kindernay vysílač nevyužíval

„Rada licenci udělila kvůli tomu, že ji původní provozovatel, RTV Galaxie, nevyužíval,“ řekl serveru RadioTV mluvčí Rady Pavel Barák. Zástupci TV3 se o rozhodnutí dozvěděli po 14. hodině a v současné době jednají o technických záležitostech, které provázejí spuštění vysílače. Generální ředitel TV3 Jan Martinek zatím nebyl schopen říci, kdy bude společnost schopna zahájit vysílání. Situaci komplikuje fakt, že vysílač není na šíření signálu TV3 dosud připraven.

Podle Baráka bude licence platná od chvíle doručení rozhodnutí provozovateli. Proto se Rada pokusí odeslání dopisu zdržet, aby TV3 měla čas na vyřízení všech technických náležitostí. Krátkodobou licenci může TV3 užívat maximálně 60 dní, poté ji musí vrátit. Původně se uděluje pro zkušební vysílání při dokrývání nebo pro experimentální vysílání nových provozovatelů. V případě TV3 však lze předpokládat, že si provozovatel bude chtít licenci podržet na dobu delší než tři měsíce.

Rada popírá, že by chystala další udělování

Martin Kindernay považuje rozhodnutí Rady za porušení zákona. „Podáme na Radu žalobu,“ řekl RadioTV. Kindernayova společnost RTV Galaxie vlastnila licenci pro vysílání na pražském 55. kanálu od loňského listopadu, dodnes však vysílač nezprovoznila. Podle mluvčího Rady to byl pádný důvod k tomu, aby nevyužívaný kmitočet získal někdo jiný. RTV Galaxie navíc o licenci k tomuto kanálu přišla již 19. prosince. Kindernay se ale hodlá proti tehdejšímu rozhodnutí Rady odvolat k soudu a tvrdí, že do jeho verdiktu by neměla Rada odebrané licence udělovat.

Barák odmítnul spekulaci, že by Rada uvažovala o vypsání řádného výběrového řízení na všechny zbývající licence RTV Galaxie, a udělení těchto kmitočtů České mediální společnosti. „Takové úvahy tady vůbec nezazněly,“ ujistil. Dnešního hlasování o odebrání 55. kanálu RTV Galaxii a jeho následného přidělení České mediální se zúčastnila jenom mírná nadpoloviční většina Rady. Například Kindernayův zastánce, místopředseda Rady Petr Štěpánek, byl podle Baráka v době hlasování na cestě do Poslanecké sněmovny.

Aktualizovali jsme databázi terestricky vysílajících televizních stanic o všechny TV3: Kindernayovu TV3 Praha a TV3 Hradec Králové a Martinkovu TV3 CZ.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .