TV3 žádá o licenci po Kindernayovi

radiotv22Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se dnes bude zabývat žádostí akciové společnosti TV3 o tzv. krátkodobou licenci pro terestrické vysílání na frekvencích, o které přišla RTV Galaxie.

Krátkodobou licenci pro terestrické vysílání na frekvencích, o které 19. prosince přišla RTV Galaxie, chce získat akciová společnost TV3. Ta vysílá prostřednictvím kabelu a satelitu program TV3 CZ. Podle generálního ředitele TV3, a.s. Jana Martinka by firma v případě kladného vyřízení žádosti na frekvencích v Praze a Hradci Králové vysílala do doby, než Rada vypíše nové licenční řízení, ze kterého vzejde nový provozovatel metropolitního vysílání. Radní se budou žádostí zabývat na svém dnešním zasedání.

Frekvence, o které přišla RTV Galaxie, však dosud nejsou volné. Kindernayova společnost na nich nadále vysílá program TV3 Praha a TV3 Hradec Králové, a chystá se proti verdiktu Rady odvolat k soudu. „Budu se odvolávat až mezinárodnímu tribunálu,“ řekl v pátek serveru RadioTV Martin Kindernay, který na Radu zaslal žádost o změnu názvu stanice na televizi Galaxie. Kromě toho připravuje spuštění dalšího specializovaného kanálu Galaxie Sport, který by vysílat jenom prostřednictvím kabelu a satelitu.

Přejmenování terestrické TV3 na Galaxii by mohlo vést k rozhoření dalších sporů mezi Kindernayem a jeho partnery z TV3, a.s. Martinek tvrdí, že pokud jeho společnost získá krátkodobou licenci na terestrické vysílání, investor stanice, lucemburská společnost European Media Ventures (EMV), přehodnotí svůj názor na věc a bude uvažovat o pokračování rozvoje projektu TV3. Podmínkou EMV je ale udělení licence pro pozemní vysílání, nad níž se snažila získat kontrolu již loni na podzim prostřednictvím převodu z Martina Kindernaye jako fyzické osoby na jím ovládanou firmu KTV. Do té pak měla EMV kapitálově vstoupit.

Rada převod licence na KTV zamítla, načež Kindernay podal další žádost o převod licence na českou společnost RTV Galaxie. Zástupci TV3, a.s. tvrdí, že se tak stalo bez jejich vědomí. Radní žádost schválili, čímž vyvolali ostrý spor mezi partnery v projektu TV3. Ten nejprve vedl k postupnému přerušení vysílání terestrické i kabelové TV3, a poté k rozdělení vysílání na dvě stanice: terestrickou TV3 (v Praze a Hradci Králové) a kabelovou a satelitní TV3 CZ.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .