TV3 vysílač v Malešicích jen tak nezprovozní

radiotv221Český telekomunikační úřad dosud nevydal povolení k provozu vysílače v Praze – Malešicích, protože by došlo k rušení jiných vysílačů, které jsou již v provozu. TV3 proto vyčkává.

Kabelová a satelitní stanice TV3 CZ nemůže zprovoznit vysílač v Praze – Malešicích, ačkoli jí Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vydala správní rozhodnutí o udělení krátkodobé licence pro vysílání na 55. kanálu. Brání tomu Český telekomunikační úřad (ČTÚ), který dosud nevydal povolení k provozu malešického vysílače. Serveru RadioTV to řekl šéf představenstva České mediální společnosti Jan Obrman, podle něhož by jinak TV3 dokázala zprovoznit vysílač do několika dní.

„ČTÚ podle svého vyjádření nemůže udělit povolení k provozu zmíněného kanálu, protože by docházelo k rušení jiných vysílačů, které jsou již v provozu. Lapidárně řečeno, TV3 má krátkodobou licenci, která je jí k ničemu,“ řekl Obrman, podle něhož stále platí, že pokud by TV3 získala povolení, po technické stránce by na 55. kanálu mohla začít vysílat prakticky ihned. Dokud ČTÚ nevystaví České mediální povolení, bude program TV3 CZ šířen pouze v kabelových rozvodech a na satelitu.

„Pokud bychom začali vysílat na 55. kanálu, dopouštěli bychom se stejného porušování zákona, jako pan Kindernay a jeho Galaxie: měli bychom sice oprávnění k vysílání od Rady, ale ne povolení k provozování vysílače od ČTÚ. Na rozdíl od pana Kindernaye nehodláme mediální a telekomunikační zákony porušovat, a tak zjevně na kanálu 55 nebude vysílat na nějakou dobu nikdo,“ upozornil Obrman. „Je to pro nás velkým zklamáním, ale problém očividně není na naší straně.“

Rada rozhodla o udělení krátkodobé licence na 55. kanál v Praze – Malešicích již 24. Ledna. Krátce předtím odebrala tento kmitočet firmě RTV Galaxie, kterou vlastní Martin Kindernay, a odůvodnila to trvalým nevyužíváním této frekvence. Správní rozhodnutí o udělení krátkodobé licence Rada odeslala České mediální až toto pondělí 11. března. Šedesátidenní lhůta platnosti licence poběží od chvíle, kdy provozovatel písemně potvrdí převzetí dokumentu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .