TV3 stáhla i nestáhla žádost o licenci

radiotv22Akciová společnost TV3 stáhla žádost o krátkodobou licenci pro terestrické vysílání a téměř vzápětí o ní požádal vlastník této firmy, Česká mediální společnost.

Akciová společnost TV3 stáhla svou žádost o krátkodobou licenci pro terestrické vysílání programu TV3 CZ na frekvencích, o které 19. prosince rozhodnutím Rady pro rozhlasové a televizní vysílání přišla RTV Galaxie. Jak řekl mluvčí Rady Pavel Barák, ihned poté následovalo podání nové žádosti o krátkodobu licenci, za kterou stojí vlastník TV3, a.s., Česká mediální společnost. Rada však o ní na svém včerejším zasedání nejednala.

„Žádost obsahovala určité formální chyby, takže jsme žadatele požádali, aby je ve lhůtě 15 dní odstranil,“ vysvětlil Barák. Mezi radními navíc koloval názor, že nemohou udělit krátkodobou licenci na frekvence, kde dosud vysílá RTV Galaxie. Ta sice o licenci přišla, majitel společnosti Martin Kindernay ale deklaroval, že se proti rozhodnutí rady odvolá k soudu. Terestrické vysílání TV3 v Praze a Hradci Králové by chtěl Kindernay přejmenovat na televizi Galaxie.

Rada zatím nemá jasno v tom, zda na frekvence, kde vysílá RTV Galaxie vypíše regulérní výběrové řízení. Ovlivňuje jí fakt, že se Kindernay hodlá proti případné prohře u soudu odvolávat – jak řekl serveru RadioTV – třeba až k mezinárodnímu soudu. Pokud by Rada řízení skutečně vypsala, zúčastnila by se ho kromě dosavadního lucemburského investora TV3 i slovenská společnost C.E.N., která provozuje zpravodajskou televizi TA3.

Vlastnická struktura TV3, a.s.

100% vlastník Česká mediální společnost, a.s.

Vlastnická struktura České mediální společnosti, a.s.

100% vlastník European Media Ventures, S.A. se sídlem v Lucembursku

Vlastnická struktura European Media Ventures, S.A.:

60% Modern Media Ventures, S.A.
30% Argus Capital International
10% Martin Kindernay

Vlastnická struktura Modern Media Ventures, S.A.:

34% Argus Capital International
30% Peter Gerwy
10% Jan Obrman
13% John T. Healy
13% drobní akcionáři (Jan Martinek, Jan Horský,.)

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .