TV3 přišla o licenci!

radiotv22Rada pro rozhlasové a televizní vysílání odebrala společnosti RTV Galaxie terestrické licence v Praze a Hradci Králové. Serveru RadioTV to potvrdil místopředseda rady Petr Štěpánek.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dnes odebrala společnosti RTV Galaxie, kterou vlastní Martin Kindernay, terestrické licence pro vysílání televize TV3 v Praze a Hradci Králové. Serveru RadioTV to bez dalších podrobností potvrdil místopředseda rady Petr Štěpánek.

„Jednání rady ještě probíhá. Podrobnosti vám sdělí mluvčí Pavel Barák,“ řekl Štěpánek. Mluvčího rady se serveru RadioTV nepodařilo zastihnout, Barák nezvedá svůj mobilní telefon. Rada o TV3 jednala již v úterý, kdy si pozvala zástupce RTV Galaxie a dosavdního investora TV3, lucemburské společnosti EMV. Poté jednání přerušila do dnešní deváté hodiny.

Martin Kindernay serveru RadioTV v úterý řekl, že pokud rada rozhodne o odebrání licence, RTV Galaxie se obrátí na soud. Do jeho rozhodnutí by TV3 normálně vysílala dál, vysvětlil. Pokud by rada vypsala na uvolněné frekvence výběrové řízení, podle informací RadioTV by se jej zúčastnili i někteří současní provozovatelé televizního vysílání v České republice a na Slovensku.

Odebrání licence TV3 v případě, že se Martin Kindernay nedohodne se společností EMV, na nedávném veřejném slyšení licenční rady v Poslanecké sněmovně doporučoval předseda stálé parlamentní komise pro sdělovací prostředky Ivan Langer. Zástupci EMV v úterý před radou definitivně odmítli Kindernayovu nabídku získat 34-procentní podíl v RTV Galaxii a novou servisní smlouvu na vysílání TV3.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .