TV3 chce spoluvlastnit frekvence RTV Galaxie

radiotv221Vlastník TV3 dosud neobdržel správní rozhodnutí o udělení krátkodobé licence na 55. kanál v Praze – Malešicích. Rád by ale spoluvlastnil všechny Kindernayovy frekvence, aby mohl vysílat svůj program v době, kdy RTV Galaxie zařazuje titulek.

Česká mediální společnost, vlastník akciové společnosti TV3, která produkuje kabelový a satelitní program TV3 CZ, dosud neobdržel správní rozhodnutí o udělení krátkodobé licence pro terestrické vysílání na 55. kanále v Praze – Malešicích. Vyplývá to z prohlášení mluvčího Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Pavla Baráka pro server RadioTV, podle něhož Úřad Rady zatím provozovateli zaslal pouze výpis z usnesení, kterým mu byla licence udělena.

TV3 chce vysílat v MMDS

„Výpis z usnesení 02.51 byl České mediální společnosti odeslán 25. či 28. ledna. Správní rozhodnutí o zastavení řízení po zpětvzetí žádosti TV3 a.s. v téže věci bude vypraveno kolem 11. února. Správní rozhodnutí o odnětí 55. kanálu RTV Galaxii, jakož i správní rozhodnutí o udělení krátkodobé licence České mediální společnosti na 55. kanál by mělo být vypraveno 12. února nebo ve dnech bezprostředně následujících,“ sdělil Barák.

Dnem doručení správního rozhodnutí začne České mediální běžet šedesátidenní lhůta platnosti krátkodobé licence. Je však možné, že Rada své rozhodnutí o udělení licence vezme zpět. Podle Baráka totiž minulý týden padnul návrh na revokaci předchozích usnesení. Radní se mají také zabývat žádostí České mediální o přidělení většího množství volných frekvencí mikrovlnného vysílání MMDS do konce roku 2002. Vysílání formou MMDS však mělo rozhodnutím Českého telekomunikačního úřadu skončit k 31. prosinci 2001, protože jeho frekvence jsou vyčleněny pro sítě mobilních telefonů nové generace UMTS.

Vznikne model podle Primy?

Žádost České mediální o frekvence MMDS neobsahovalo podle Baráka některé důležité údaje, a tak Rada požádala o jejich doplnění. Provozovatel TV3 CZ také žádá o přidělení zcela nebo zčásti nevyužívaných terestrických frekvencí RTV Galaxie v Praze a Hradci Králové. V podstatě jde o všechny frekvence, na kterých RTV Galaxie vysílá, protože je může využívat pouze v době, které jí určují licenční podmínky. Po většinu dne ale Kindernayova firma vysílá titulek, ve kterém upozorňuje diváky, že akciová společnost TV3 nedodala program.

Právě v této době by mohla České mediální vysílat program TV3 CZ (dostupný zatím jen na kabelu a prostřednictvím satelitu), ale ne jako smluvní partner RTV Galaxie, nýbrž jako spolumajitel terestrické licence. V podstatě by nastala stejná situace jako v případě symbiózy některých regionálních stanic a televize Prima, kdy Prima vysílá celoplošný program a regiony mají nárok na tři hodiny odpojeného vysílání denně. Martin Kindernay veškeré podobné úvahy odmítá a proti rozhodnutí Rady o odejmutí 55. kanálu se chce bránit právní cestou.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .