TV3, a.s.: Obnovíme vysílání!

radiotv22Servisní organizace TV3 je připravena obnovit vysílání v kabelových rozvodech a na satelitu. Podle šéfa TV3 Jana Martinka je to otázka dní.

Ačkoli Rada pro rozhlasové a televizní vysílání odebrala společnosti RTV Galaxie licenci pro vysílání televize TV3, stanice tohoto názvu se v nejbližších dnech znovu objeví v programové nabídce kabelových společností a na satelitu. Servisní organizace TV3, a.s., kterou vlastní lucemburská společnost EMV, totiž vážně uvažuje o obnovení vysílání.

„Pokud by došlo k rozhodnutí, jsme schopni obnovit vysílání do několika hodin,“ řekl serveru RadioTV generální ředitel TV3, a.s. Jan Martinek. Podle jeho slov EMV o tomto kroku velmi vážně uvažuje. TV3 by měla spustit vysílání spíše do několika dní, než týdnů nebo měsíců, upřesnil Martinek. Společnost vlastní registraci pro kabelové a satelitní vysílání, kterou od 5. prosince nevyužívá.

K obnovení vysílání TV3, a.s. vyzvala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Firma vlastní registraci pro šíření programu TV3 CZ, který má tvořit 50 procent schématu terestrického vysílání Kindernayovy RTV Galaxie. Společnost však program RTV Galaxii nedodává, protože s ní nemá podepsanou servisní smlouvu. Kvůli tomu nemůže RTV Galaxie šířit svůj program do kabelových rozvodů.

EMV se podle Martinka dosud nerozhodla, zda bude v případě vypsání výběrových řízení na uvolněné terestrické frekvence v Praze a Hradci Králové o tyto licence usilovat. Zájem o volné frekvence již projevila slovenská zpravodajská televize TA3, která společně s dalším subjektem připravuje projekt česko-slovenské zpravodajské stanice.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .