TV Galaxie může do rozhodnutí soudu vysílat dál

radiotv221Vzhledem k tomu, že se v médiích objevily četné spekulace o rozhodnutích RRTV, cítí společnost RTV Galaxie potřebu tyto spekulace veřejně komentovat. „Informace, že RTV Galaxie nemůže dále vysílat, protože její vysílací frekvence byly přiděleny společnosti TV3 nejsou pravdivé a významně naši společnost obchodně poškozují“, prohlásil dnes místopředseda představenstva RTV Galaxie, Ervín Perthen.

Podle zápisu RRTV z 12. 2. Rada sice rozhodla o odebrání vysílacích frekvencí, ale proti tomuto rozhodnutí existuje opravný prostředek v  podobě soudní žaloby, kterou společnost RTV Galaxie bezpochyby podá. „Do pravomocného rozhodnutí soudu můžeme bez omezení vysílat dále, stejně jako v případě odebrání vysílací licence, o kterém Rada rozhodla v prosinci loňského roku“, podotkl E. Perthen „Jsme navíc přesvědčeni, že k těmto krokům  nebyl zákonný důvod“, dodal.

Podle ústních informací z RRTV dále Rada o přidělení zmíněných frekvencí společnosti Česká mediální společnost, kterou ovládá vlastník TV3, společnost EMV, jednala, nicméně nedospěla k většinovému rozhodnutí. „Na konečné stanovisko musíme samozřejmě vyčkat na doručení písemné podoby rozhodnutí Rady. Musím však opakovat, že mediální spekulace týkající se přidělení frekvenci společnosti ČMS nás poškozují“, uzavřel Perthen.

Společnost RTV Galaxie také Radu žádá, aby jí vypustila licenční podmínku šířit úplné a nezměněné vysílání TV3, a.s., protože TV3 tento program dlouhodobě nedodává a přitom RTV Galaxie je schopna zajistit vlastními silami nepřetržité 24 hodinové vysílání. RRTV v této otázce řízení přerušila.

V Hradci Králové dne 21.2.2002

RTV Galaxie,a.s.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .