TV Dakr nekoordinovaně vstupuje do vysílání Primy

radiotv222Televize Dakr je regionálním problémem severozápadních Čech. Diváci sledující program Prima TV, mosteckou televizi doslova nenávidí. Dakr totiž vstupuje svým vysíláním do atraktivních odpoledních pořadů a už hlásá: Na podzim přidáme hodinu navíc.

Regionální televize Dakr, vysílající v bývalých okresech Most, Teplice a Chomutov, vsunuje své pořady do vysílání televize Prima, aniž by se její program zkoordinoval s celoplošnou televizí. Tak například: Diváci sledující pondělní fotbalové utkání už vědí, že ho neuvidí na obrazovce Primy celý. TV Dakr přenos přeruší a vnutí Severočechům regionální zpravodajství. „Nechci Dakr. Je nezajímavý. Paní hlasatelce je kvůli vadě výslovnosti špatně rozumět,“ napsal Jindřich Hofreiter z Jirkova na mostecký magistrát. Právě na Magistrát města Mostu se obyvatelé obcí pod Krušnými horami nejčastěji obrací se svými žádostmi, aby Dakr přestal nekoordinovaně vstupovat do vysílání.

Mostecký primátor Vladimír Bártl připustil, že se jejich úřad těmito stížnostmi zabývá a rádi by našli společné řešení s TV Dakr i s Prima TV. O dlouhotrvajícím problému v západní části Ústeckého kraje se v minulých týdnech zajímal i hejtman Jiří Šulc, který je z Mostu, a hledal možnosti, které by mohl Krajský úřad využít. Zdá se však, že ani jeden úřad nic nezmůže. Magistrát přiznal, že televizi Dakr nic nemůže nařídit, ani kdyby se nespokojení diváci vydali na protestní pochody městy.

„Nemáme žádný právní prostředek, jak tuto velmi nepříjemnou situaci ovlivnit. Studia jsou nezávislá a mají licence od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání ČR,“ uvedla k problému Jana Malíková, tisková mluvčí Prima TV. Prima vysílá podle programového schématu, které je od 6. ledna 2003. Na Mostecku působí regionální TV Dakr a na Plzeňsku TV Zak. Tyto dvě malé televize se s Primou dělí o vysílací kanály, stejně jako jiná televizní studia po celém Česku. Prvotní problém je v tom, že se Dakr i Zak s Primou nedohodly na společném vysílacím schématu a tak studia vstupují do vysílání Primy v časech, s nimiž nikdo nesouhlasí.

Regionální televize mají vyhrazená časová pásma, v kterých mohou vysílat svůj program. Ráno mezi 6.30 – 8.30 jednu hodinu a odpoledne až dvě hodiny mezi 15.00 – 18.00. Televizi Dakr podle jednatelky Alice Šroubkové určila RRTV čas, kdy má vysílat, a to v době od 7.00 – 8.00 a 17.00 – 18.00. Navíc od podzimu uvažuje o rozšíření programu její televize o celou hodinu. Na dotaz, proč se nesnaží o nějakou dohodu s Primou, řekla: „Každá kabelová televize je povinna zařadit regionální vysílání do své nejnižší nabídky. Bohužel, i nám je líto, že Prima nestrukturuje své vysílání tak, jak jí to ukládají licenční podmínky, a v časech regionálního vysílání zařazuje programy, které právě v těchto časech mohou zajišťovat jiné, především celoplošné televizní stanice.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .