Telefónica má zájem o devět hokejových kanálů pro svou O2TV

Telefónica O2 má velké plány s hokejovou extraligou. Hlavní sponzor této soutěže plánuje do své kabelové sítě přes telefonní linky zařadit programy, které by přenášely přenosy z hokejových utkání. Vyplývá to ze zápisu z posledního zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, která projednala žádosti o devět licencní s názvy hokejových klubů.

Společnost Telefónica O2 Services s.r.o. požádala o licence k provozování televizního vysílání prostřednictvím kabelových sítí s názvy HC Sparta Praha, HC Lasselsberger Plzeň, HC Mountfield, HC Slavia Praha, HC Moeller Pardubice, HC Vítkovice Steel, HC Znojemští Orli, RI Okna Zlín a Bílí Tygři Liberec. Přestože má extraliga 14 členů, zbývajících pět nechává Telefónicu zřejmě zatím chladnou. Jedná se o hokejové kluby z Kladna, Litvínova, Karlových Varů, Třince a Ústí nad Labem, tedy vesměs kluby bez ambicí na nejvyšší příčky.


Rada pro rozhlasové a televizní vysílání o těchto žádostech zatím nerozhodla, ve všech případech nařídila s žadatelem ústní jednání. Mluvčí Telefóniky O2 Vlastimil Sršeň ČTK řekl, že vše je zatím ve stadiu jednání. „Je to jeden z průběžných kroků,“ poznamenal. Nelze tak proto zatím ani říct, jak přesně bude program nových hokejových kanálů vypadat, kolik hodin denně budou vysílat, ani to, zda by nové programy spustily své vysílání od začátku nového ročníku hokejové extraligy. „To je otázka, jak rychle jednání půjdou. Můžeme začít na začátku, můžeme začít i v půlce ročníku,“ uvedl.


Předseda RRTV Václav Žák ČTK řekl, že podle žádosti Telefóniky O2 o licence budou nové hokejové stanice poskytovat zejména přímé přenosy zápasů hokejových týmů, jejichž jméno bude obsaženo v označení konkrétní stanice, a to základní části, popřípadě i zápasů play off. Program je podle informací rady tvořen jediným komponentem – přímým přenosem. Může být doplněn sestřihy z předchozích zápasů, krátkými dokumenty, rozhovory s hráči, rozbory situací či reklamními spoty.


Telefónica O2 jako hlavní sponzor extraligy projevuje zvýšený zájem o prezentaci českého hokeje již delší dobu. Již v loňském roce začala přenášet přímé přenosy hokejové extraligy na mobilní telefony svých zákazníků, přičemž za shlédnutí jednoho zápasu vybírala pouhou korunu. Vedle mobilů mohli fanoušci sledovat hokejové přenosy i na internetu a to na webových stránkách http://www.o2hokej.cz/, na kterých lze nalézt i další informace o Hokej TV. Zápasy byly nabízeny ve třech různých kvalitách, aby je mohli sledovat zájemci s rychlým i pomalým připojením. Odesláním objednávkové SMS získal zájemce za 10,- Kč neomezený přístup ke všem přenosům, které se uskutečnily nejbližší hrací večer. Více v článku Hokej TV – Přenosy hokejových zápasů v mobilech a na internetu.


Hokej TV odstartovala loni v průběhu MS v hokeji – tehdy přebírala obrazový materiál od České televize. V případě přenosů z extraligy je to trochu jinak, signál přebírala z vnitřních televizních okruhů z jejich stadionů. Jednalo se tedy o nesestříhaný a nekomentovaný přenos. Ten začíná zhruba 20 minut před začátkem utkání a končí 30 minut po závěrečném hvizdu. Zda budou nové hokejové programy komentované, zatím není jasné.


 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .