Rada prodloužila pražskou licenci Primy do roku 2016

radiotv221Od pátku může společnost FTV Premiéra, která provozuje televizi Prima, žádat o prodloužení licence na celoplošné vysílání do roku 2018. Podle mluvčí stanice Jany Malíkové právníci na žádosti intenzivně pracují.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání rozhodla na dnešním výjezdním zasedání v Českém Krumlově o prodloužení pražské licence televize Prima do roku 2016. Serveru RadioTV to potvrdil mluvčí Rady Pavel Barák i mluvčí stanice Jana Malíková. Počínaje pátkem začne FTV Premiéře, licencované společnosti televize Prima, běžet šestiměsíční lhůta pro podání žádosti o prodloužení celoplošné licence na dalších 12 let. Pokud by Rada žádost schválila, bude moci Prima vysílat do roku 2018. Podobným způsobem již Rada letos v lednu prodloužila licenci televize Nova do roku 2017.

„Lhůta k podání žádosti o prodloužení licence k celoplošnému vysílání Prima TV skutečně začne běžet zítra. FTV Premiéra, spol. s r.o., provozovatel televizní stanice Prima TV, má tedy, počínaje zítřkem, na podání žádosti šest měsíců. Na žádosti se již samozřejmě intenzivně pracuje, aby mohla být podána co nejdříve,“ ujistila Malíková. Zatímco pražskou licenci na dalších 12 let získala Prima zcela zdarma, v případě schválení žádosti o prodloužení celoplošné licence bude muset uhradit poplatek 200 miliónů korun.

Pražská licence se týká 24. kanálu na vysílači Žižkov, ze kterého Prima vysílá od roku 1993. Licenci pro metropolitní vysílání stanice získala 26. listopadu 1992 ještě jako televize Premiéra. Její platnost by vypršela v listopadu 2004. Licenci pro celoplošné vysílání získala FTV Premiéra 28. června 1994 a platí jí do konce června 2006. V řadě regionů Prima sdílí vysílače s regionálními televizemi, kterým musí v přesně určených časech uvolňovat vysílače pro regionální zpravodajství a reklamu.

Rozhodování o prodloužení celoplošné licence mohou ovlivnit dosavadní správní řízení vedená proti FTV Premiéře. Jak ale v případě prodloužení licence TV Nova naznačil místopředseda Rady pro vysílání Petr Štěpánek, v úvahu připadají pouze prohřešky, kterých se stanice dopustila od doby platnosti nového zákona o rozhlasovém vysílání, tedy od 4. července loňského roku. V případě Novy tedy Rada vůbec nebrala v potaz správní řízení, která vůči ní vedla od února 1994, kdy začala vysílat, do července 2001. Podobně na tom bude i Prima.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .