Rada prodloužila licenci TV Nova do roku 2017

radiotv22Pro prodloužení licence hlasovalo 11 z 12 přítomných radních, jeden se hlasování zdržel. Serveru RadioTV to potvrdil mluvčí rady Pavel Barák. Nová licence platí od roku 2005.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dnes téměř jednohlasně schválila žádost společnosti CET 21 na prodloužení licence TV Nova na další dvanáctileté období. Podle mluvčího Pavla Baráka se k žádosti kladně postavilo 11 z 12 přítomných radních. Licence byla udělena na druhé licenční období, které začíná v roce 2005 a končí v únoru 2017. Společnost CET 21 musí za její udělení zaplatit správní poplatek 200 milionů korun.

„Rada schválila splátkový kalendář, podle kterého by měla být částka splacena,“ řekl Barák. Opětovné udělení licence je podmíněno dodržením všech technických parametrů, konkrétně dořešením problému s vysílačem Buková hora v severních Čechách, u kterého dochází ke kolizi s německým digitálním rozhlasem. Pokud by totiž Nova tento problém neřešila, mohlo by její pokrytí klesnout na úroveň, která neodpovídá celoplošnému vysílání, a tudíž ani udělené licenci.

„Rozhodnutí Rady vnímáme jako ohodnocení našeho dosavadního působení na televizním trhu, kdy TV Nova zaujala záhy po začátku svého vysílání v únoru 1994 pozici leadra trhu a divácky nejoblíbenější stanice,“ reagoval na udělení licence generální ředitel TV Nova Vladimír Železný. Podle šéfa MEF Holdingu Jiřího Šmejce jde o skvělou zprávu, která je mezníkem v realizaci dalších strategických a rozvojových plánů, které firma společně s TV Nova připravovala.

Společnost CET 21 nadále vede intenzivní jednání o vstupu strategického zahraničního investora. Mluvčí Martin Chalupský dnes potvrdil, že jde o dvě firmy, které mají o vstup do Novy obrovský zájem a nechávají si zpracovávat obsáhlé studie. Konkrétní názvy ani země původu odmítá Chalupský vzhledem k probíhajícím obchodním jednáním sdělit.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .