Rada o TV3 nerozhodla, pokračování ve středu

radiotv22Zástupci EMV před radou odmítli Kindernayovu nabídku převodu 34 procent RTV Galaxie, která je držitelem terestrických licencí v Praze a Hradci Králové.

Do středečního rána přerušila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání jednání o současné situaci v  metropolitní televizi TV3. Serveru RadioTV to řekl její mluvčí Pavel Barák s tím, že rada z toho důvodu neposkytne médiím z úterního jednání žádný výstup. Středečního jednání, které začne v 9 hodin, se zúčastní pouze členové rady.

EMV odmítla Kindernayovu nabídku

Radní v úterý dopoledne vyslechli zástupce obou stran sporu o TV3. Za lucemburskou společnost EMV a servisní organizaci TV3, a.s. se jednání zúčastnili místopředseda představenstva EMV George Collins, generální ředitel TV3 Jan Martinek a právní zástupce EMV Ladislav Štorek, za RTV Galaxii její stoprocentní vlastník Martin Kindernay, předseda představenstva Michal Kindernay a právní zástupce Jaroslav Nypl.

Mluvčí EMV Jiří Hrabovský serveru RadioTV řekl, že společné setkání, které začalo v 10 hodin, trvalo necelou hodinu a nedošlo na něm k žádné dohodě. Kindernay dosavadnímu investorovi TV3 opakovaně nabídnul 34-procentní podíl v RTV Galaxii a novou servisní smlouvu. EMV však nabídku odmítla, požaduje pouze stoprocentní převod RTV Galaxie. Podle Martinka tím padla poslední možnost dohody mezi EMV a Martinem Kindernayem.

Otazníky nad mezinárodní arbitráží

„EMV podnikne proti panu Kindernayovi veškeré dostupné právní kroky k dosažení náhrady škody, kterou ji svým jednáním způsobil,“ řekl Martinek. Na dotaz, zda EMV uvažuje o mezinárodní arbitráži proti ČR, šéf TV3 nedokázal odpovědět. Podle jeho slov o tom musí rozhodnout akcionáři EMV. Mluvčí EMV Hrabovský tuto možnost nevyloučil, ale rovněž odkázal na další jednání uvnitř EMV. Úterý přitom EMV označila v dopise adresovaném radě za poslední možný termín vzájemné dohody.

Martin Kindernay serveru RadioTV řekl, že má ze společného jednání rozporuplné pocity. „Opakovaně jsem nabídnul blokační podíl 34 procent v licencované společnosti a novou servisní smlouvu,“ přiblížil. Stejných 34 procent ale nabízí utajované belgické společnosti, od které získal úvěr 30 milionů korun na rozjezd vlastního vysílání. Proti právním krokům EMV se Kindernay hodlá bránit. „Bude záležet na soudech, kterým předložím veškerou dokumentaci včetně našich nabídek na vstup do RTV Galaxie a odpovědí EMV,“ ujistil.

O licenci mají zájem i další provozovatelé

Rada zatím nerozhodla ani o žádosti RTV Galaxie o změnu licenčních podmínek, která počítá se změnou názvu stanice z TV3 na Galaxii a zrušení povinnosti šířit program TV3 CZ, který vyrábí servisní organizace TV3, a.s. ovládaná EMV. Ve hře je stále ještě také možnost odebrání licence. Proti tomu by se Kindernay odvolal k soudu. RadioTV má k dispozici informace o konkrétních provozovatelích televizního vysílání, kteří by se v případě vypsání nového výběrového řízení na terestrické licence TV3 v Praze a Hradci Králové tohoto řízení zúčastnili.

„Obávám se, že by to nebylo tak rychlé. Pokud by nám rada licence odebrala, obrátili bychom se upozornil Kindernay, jehož společnost RTV Galaxie na pondělní tiskové konferenci v pražském Jágr´s baru představila nové programové schéma televize Galaxie. Kindernay také naznačil, že by rada další zájemce o licence do výběrového řízení nepřipustila.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .