Rada dnes odůvodní odebrání licence TV3

radiotv22RTV Galaxie připravuje nový kabelový program, který by měl nahradit placený kanál Sport 1. O odebrané licence pro terestrické vysílání TV3 se Martin Kindernay bude soudit.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání by dnes měla odhlasovat písemnou formulaci odůvodnění, proč 19. prosince loňského roku odebrala společnosti RTV Galaxie licence pro terestrické vysílání stanice TV3 v Praze a Hradci Králové. Podle mluvčího rady Pavla Baráka je text v hrubých obrysech hotov a radní by jej měli pouze doladit a odhlasovat.

„Budeme o něm informovat v tiskové zprávě, ale podrobné důvody patrně nezveřejníme,“ řekl Barák serveru RadioTV. Stoprocentní vlastník RTV Galaxie Martin Kindernay se hodlá proti rozhodnutí rady obrátit na soud. „Mám dobře prostudovaný zákon a doufám, že rada také,“ řekl pouze. Podle Baráka rada se soudním jednáním počítá. Proto patrně ani nebude určovat lhůtu, do které by měl Kindernay ukončit vysílání.

RTV Galaxie se v současné době připravuje nový kabelový program, který by měl nahradit zkrachovalý kanál Sport 1 a o jehož zavedení nyní jedná s kabelovými společnostmi v České republice a na Slovensku. Program by neprovozovala přímo RTV Galaxie, ale kabelové společnosti, které by jej šířily ve své nabídce. Kindernayova firma by vystupovala v roli servisní organizace (sama totiž nemá registraci pro kabelové a satelitní vysílání a podle zákona ji jako provozovatel, kterému byla odebrána licence, ani získat nemůže).

Program, který by měl být dostupný i na satelitu, mají tvořit přenosy a záznamy atraktivních sportovních zápasů, které RTV Galaxie koupila od zkrachovalého Sportu 1, a hudební videoklipy, které společnost vysílá už nyní prostřednictvím terestrických vysílačů TV3 v Praze a Hradci Králové. Stejné programové schéma měla mít televize Galaxie, na kterou chtěl Kindernay přejmenovat TV3 ještě předtím, než mu rada odebrala licence.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .