O licence po TV3 má zájem slovenská TA3

radiotv22Slovenská zpravodajská televize TA3 by chtěla získat licence pro terestrické vysílání v Praze a Hradci Králové, které Rada odebrala společnosti RTV Galaxie.

Slovenská zpravodajská televize TA3 projevila zájem o licence na terestrické vysílání v Praze a Hradci Králové, které Rada pro rozhlasové a televizní vysílání ve středu odebrala společnosti RTV Galaxie. Generální ředitel TA3 Martin Lengyel serveru RadioTV řekl, že pokud by Rada na uvolněné frekvence vypsala výběrové řízení, jeho stanice by se ho ve spolupráci s dalším subjektem určitě zúčastnila.

„V případě, že Rada vypíše tendr na licence, TA3 bude mít zájem o všechny volné terestrické frekvence s cílem vybudovat v České republice zpravodajskou televizi,“ řekl Lengyel, podle něhož TA3 v současné době „vede jednání s třetími subjekty o účasti na projektu“. Subjekt, se kterým by TA3 o licence žádala, Lengyel neupřesnil. „Naše další záměry zveřejníme v lednu,“ řekl pouze.

„Naším cílem je společné působení na slovenském a českém trhu. Chceme využít možnosti, které tento trh nabízí,“ vysvětlil Lengyel důvod, který TA3 vede k expanzi na sousední trh. Zatím však není jisté, zda Rada pro vysílání výběrová řízení na terestrické frekvence TV3 vypíše. RTV Galaxie totiž hodlá proti jejich odebrání protestovat u soudu. Do jeho verdiktu Rada nemůže řízení vypsat.

Radní by také mohli čtyři frekvence v Praze a dvě v Hradci Králové nabídnout současným provozovatelům k dokrytí, nebo je vyčlenit pro zkušební digitální vysílání. TA3 na Slovensku vysílá pouze prostřednictvím kabelových rozvodů a satelitu, v České republice její program šíří většina kabelových společností. Šéfredaktorem zpravodajství TA3 je bývalý šéf zpravodajství České televize Zdeněk Šámal.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .