Nejvyšší soud SR: TV JOJ může vysílat bez omezení

radiotv221Nová slovenská televize zahájí své vysílání 2.března

Nejvyšší soud SR dnes zrušil  své usnesení, kterým pozastavil rozhodnutí
Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) o přidělení tzv. žilinské frekvence pro TV JOJ.

„Tento krok slovenského soudu velmi vítáme. Jsme rádi, že Nejvyšší soud znemožnil obstrukci ze strany konkurenční TV Markíza a umožnil start projektu TV JOJ. Vznikla tak možnost vytvoření standardního konkurenčního prostředí na mediálním trhu na Slovensku.“ řekl dnes generální ředitel TV JOJ Mgr. Richard Rybníček.

Na základě dnešního rozhodnutí soudu může projekt JOJ TV pokračovat dále.Dnešní rozhodnutí slovenských orgánů chápeme jako projev odpovědného přístupu k zahraničním investorům“, prohlásil Mgr. Jiří Šmejc, předseda představenstva Česká produkční 2000.

Start TV JOJ tak začne v plánovaném termínu, v sobotu 2. března. Jak slovenští diváci JOJ tak čeští diváci Novy uvidí přímý přenos z finále soutěže Miss Universe Slovensko.

„Věříme, že tento výstřelek vůči konkurenci byl ze strany TV Markíza a pana Ruska poslední. Jsme přesvědčeni, že jediným místem, kde lze vést konkurenční souboj je televizní obrazovka. To je v zájmu i slovenského diváka“, uzavřel Dr. Vladimír Železný, konzultant projektu JOJ TV .

Martin Chalupský
mluvčí TV Nova a České  produkční 2000

Autor článku:

Komentáře (11)

 1. ...to je jedno

  To se dalo normálně čekat, nevím proč si to zasluhuje článek s „trochou bulvárního nádechu“. Kdyby licenci na OH dostala NOVA, tak má 90%… Praha v noci je absolutně prázdná, jen skupinky italů a anglánů, kteří nemají v „hlavních sporetech“ žádně „želízko v ohni“ se potulují centrem. Kluby prázdné a s výjimkou SPORTBARŮ je všude ticho…

 2. JPA

  Pisatel mi “ ukradl “ myšlenku typu „Kdyby OH vysílala TV NOVA tak má sledovanost 70 -90 %“.Už tomu průzkumu vůbec nerozumím – uvidíte, že se asi moc nebudu plést , když napíšu – ,že až v sobotu ve 12 hodin na NOVĚ uvidíte sledovanost ,tak všichni pochopíte , že ač 3/4 obyvatel ČR sledovalo na ČT2 hokej ,přece jen daleko úspěšnější byl pořad “ Bla-bla-bla “ na NOVĚ.
  (Článek je ,ale opravdu asi trochu bulvár.)

 3. Jan Potůček

  Nevím, proč v tom vidíte bulvár, když jde o pravidelné každotýdenní konstatování výsledků sledovanosti. Každý článek musí mít titulek, který informuje o tom, co se děje. Nevidím v tom žádný bulvár.

 4. Bručoun

  Je fakt, že ten slovosled toho článku zavání „novákovštinou“. To znamená, že se tam vyjadřujete trocha jako moderátoři zpráv. Hlavně ta vopice co vždycky namlouvá ty úchylný zvířátka (když ji omylem slyším, tak jím mách fakt chuť vykopat zuby /a to ženský nemlátím). Přesně mi to tak zavání… Rovněž dávám „5“.

 5. Hawkey

  Nikdo se neboji spatnych znamek, ale system jsem naprogramoval tak, ze akceptuje u jednoho clanku z jedne IP adresy pouze jednu znamku za urcite casove obdobi. Z tvoji adresy bylo znamkovano uz vcera vecer, takze dnesni petka byla odmitnuta.

 6. josef

  s tema 90 procentama je to skvely postrech ktery vystihuje pochyby o zelezomerech sledovanosti. jediny duvod muze byz to ze nova ma nejvetsi pokryti ale to neni vse.ZAJIMAL BY MNE NAZOR PANA POTUCKA!!!!!!!

 7. Jan Potůček

  Sledovanost olympijských přenosů by se asi zásadně nelišila u žádné z televizí u nás. Jenomže diváci Novy jsou zvyklí na různé estrády a zábavná show, a olympiáda v takovém rozsahu by jim vadila. Proto si ji Nova nemůže dovolit.

 8. Bručoun

  Hm.. to je fakt zajímavé a kdo z mojí IP adresy hlasoval. Tipoval bych to na „…to je jedno“, protože jsme oba napojeni na UPC, kde je sdílení IP adres docela normálním jevem, protože UPC vybere při každém připojení náhodnou – právě volnou adresu. Ještě, když to proženu přes PROXYnu, tak vlastně z 56.000 možných přípojek (u UPC) můžou hlasovat čtyři lidi, protože mají označení serverů PROXY, PROXY2, PROXY3,PROXY4. Tak hlasovat asi nepůjde ani z jedné firmy, která je napojena ještě sítí LAN… tak v tom případě hlasování (známkování apod.) zrušte, protože zejména v tomto oboru je mnoho lidí co sdílí nejen stejného připojovatele (u nás UPC), ale dokonce stejný server, stejnou síť LAN a dokonce stejné PC (zejména v zaměstnání). Kvůli Vašim omezením se nejdná o reprezentativní vzorek… dokonce znemožňujete hlasování. Chápu, že si někdo může namačkat hlasování kolik chce, ale je rozdíl v 20 hlasů za 1 minutu a 20 hlasů třeba za 14 dnů… zvláště, když zde opravdu hlasuje několik málo osob (málokdy desítky osob). Trocha se nad tím zymslete. Děkuji.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .