Ministr Dostál tvrdě útočí na Novu: sepsal obžalobu

radiotv222Ministr kultury Pavel Dostál se rozhodl zaútočit na televizi Nova. A to velmi silně. Sepsal osmnáctistránkovou stížnost, která by měla tento týden dorazit na Úřad RRTV. Má odstartovat řízení, ve kterém se Rada bude muset Novou důkladně zabývat.

Stížnost, kterou mají Lidové noviny k dispozici a je zveřejněna na serveru Lidovky.cz, se skládá ze čtyř bodů. První se věnuje sporným reportážím TV Nova o ministerstvu kultury, druhá příspěvkům Novy o financování České televize, třetí pořadu Volejte řediteli a čtvrtá nejasné vlastnické struktuře společnosti CET 21, která je držitelem licence pro vysílání Novy. Právě poslední část stížnosti je podle Dostála klíčová.

„Předpokládám, že úřad bude muset ke stížnosti vypracovat odborné posudky, takže kdyby přišla, na program dnešního jednání by se mohla dostat pouze jako informativní bod,“ řekl Lidovým novinám Pavel Barák, mluvčí Rady. Vedení Novy včera o Dostálově stížnosti jednalo, nechtělo se k ní ale blíže vyjádřit. „Stížnost ministra Dostála nebyla do TV Nova doručena a Nova ani není jejím příjemcem. Proto se k ní nebudeme vyjadřovat,“ sdělil Lidovým novinám mluvčí Novy Petr Kostka. „Pokud Rada pro vysílání vyvolá jednání, jehož předmětem by měly být stížnosti ministra Dostála, pak se takových jednání samozřejmě zúčastníme,“ dodal.

Osmnáctistránková stížnost ministra kultury Pavla Dostála v plném znění

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .