Kindernay: NHL bude!

radiotv22RTV Galaxie zvažuje možnost dodávání programu kabelovým společnostem formou servisní spolupráce. Bude ale bojovat o udržení terestrických licencí v Praze a Hradci Králové.

Vysílání přímých přenosů kanadsko-americké NHL, jejichž práva pro Českou republiku a Slovensko vlastní RTV Galaxie, není ohroženo. Tvrdí to majitel RTV Galaxie Martin Kindernay, podle něhož se všechny plánované přenosy objeví na obrazovce přesně tak, jak společnost uvedla na své pondělní tiskové konferenci. Podle Kindernaye vysílání neohrozí ani odebrání licence, proti němuž se RTV Galaxie odvolá k soudu.

„Ve vysílání NHL ani Bundesligy nám nebudou bránit ani současné licenční podmínky, protože RTV Galaxie má vysílat 12 hodin programu TV3 denně,“ prohlásil Kindernay. V rozhovoru pro RadioTV zároveň vyslovil přesvědčení, že se Rada bude zabývat žádostí RTV Galaxie o změnu licenčních podmínek, která by zrušila povinnost šířit program TV3 CZ vyráběný servisní organizací TV3, a.s. Poté by Kindernay mohl kontrolovat celý program stanice TV3.

NHL a Bundesliga? Třeba na kabelu

Žádost také předpokládá přejmenování TV3 na televizi Galaxie. Kindernay operuje s tvrzením, že dokud soud nepotvrdí rozhodnutí rady o odebrání licence pro terestrické vysílání, měli by se radní všemi žádostmi RTV Galaxie regulérně zabývat. Osobně nepředpokládá, že by společnost o oprávnění k vysílání skutečně přišla, počítá však s náhradním řešením. Tím má být kabelové vysílání.

„Dodávali bychom programy typu přenosů NHL nebo Bundesligy kabelovým společnostem, které by je šířily ve svých rozvodech,“ přiblížil RadioTV. Podle Kindernaye by takové vysílání provozovaly samy kabelové společnosti a RTV Galaxie by v něm figurovala pouze jako dodavatel programu, tedy v roli jakési servisní organizace. Cílem společnosti je zhodnotit vysílací práva, která nakoupila od provozovatele zkrachovalého kanálu Sport 1, firmy UPC Sport.

Co na to tajemný investor z Belgie?

Kindernay ostře kritizuje postup Rady, která sice rozhodla o odebrání licence, ale zdůvodnění hodlá formulovat až na svém dalším zasedání 8. Ledna: „Vypadá to velmi prapodivně, když rada o něčem rozhodne a teprve se zpožděním to chce zdůvodnit.“ Mluvčí Rady Pavel Barák agentuře ČIA řekl, že hlavním důvodem pro odebrání licence byla skutečnost, že Kindernay Radě sliboval dohodu se stávajícím investorem TV3, lucemburskou společností EMV, a poté ji požádal o vstup jiného investora z Belgie.

Dosud utajovaná belgická společnost, která RTV Galaxii půjčila 30 milionů korun na obnovení vysílání televize TV3, podle Kindernaye na odebrání licence dosud nereagovala. „Rozhodně jí to nepotěší, když několik dní poté, co do této stanice vložila peníze, přišla o licenci,“ řekl RadioTV. Ještě začátkem týdne Kindernay dokonce nevylučoval možnost mezinárodní arbitráže, pokud rada neschválí vstup belgického partnera do RTV Galaxie.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .