Kauzou TV3 se už zabývají poslanci

radiotv22Poslanci obdrželi zprávu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, která odmítá, že by byl investor metropolitní televize rozhodnutím rady o převodu licence TV3 poškozen. Server RadioTV má tuto zprávu k dispozici.

Poslanci v těchto dnech obdrželi zprávu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, která se věnuje aktuální situaci v metropolitní televizi TV3. Dvoustránkový dokument rada poslancům předala z vlastní iniciativy, aby – podle svých slov – vysvětlila některé zkreslené nebo nepřesné informace o „kauze TV3“, které se objevují v médiích. Vyloučila v něm možnost prohry v případné mezinárodní arbitráži.

Arbitráž o TV3 prý nehrozí

Radní ve dvanácti bodech popisují historii TV3 a její vztah k regulačnímu orgánu. Na závěr zprávy odmítají, že by svým zářijovým zamítnutím převodu terestrické licence TV3 na lucemburskou společnost KTV poškodili investora stanice, protože na převod licence není právní nárok. „Společnost TV3, a.s. (servisní organizace TV3) a společnost EMV (její stoprocentní vlastník) neměly nikdy v držení licenci na televizní terestrické vysílání na území České republiky, stejně tak ani podíl na licenci nebo kontrolu nad licencí,“ upozorňuje rada.

Ze zprávy vyplývá, že radní o převodu terestrické licence TV3 rozhodovali při znalosti smluvního pozadí i právních aktů, které byly uzavřeny mezi investorem, společností EMV, a držitelem licence Martinem Kindernayem. „České republice nehrozí riziko prohry v případném mezinárodním arbitrážním řízení. Investor v tomto případě vložil prostředky do společnosti TV3, a.s., a nikoli do provozovatele vysílání s licencí,“ ujistili radní.

Rada zpochybnila vztah investora k licenci

Lucemburský investor podle rady nikdy neměl a dosud nemá žádný vztah k licenci Martina Kindernaye, která byla v říjnu převedena na společnost RTV Galaxie. „Změna tohoto stavu, umožněná novým vysílacím zákonem a rozhodnutím rady je nyní záležitostí obou stran sporu. Jakákoli analogie s případem TV Nova a souvisejícími arbitrážemi je bezpředmětná,“ upozorňuje Rada pro vysílání.

Případem TV3 by se měla rada zbývat na svém nejbližším zasedání 20. listopadu. Místopředseda Petr Štěpánek na něm navrhne zahájení správního řízení se společností TV3, a.s. kvůli neoprávněnému vysílání. Servisní organizace TV3 totiž nadále vysílá prostřednictvím terestrických vysílačů, i když majitel licencované společnosti Martin Kidernay požádal o jeho přerušení.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .