Galaxie Sport získala licenci pro vysílání

radiotv22Žádost podpořilo 10 radních, nový sportovní kanál by měl začít vysílat v květnu. Hlasování předcházela rozprava o změně vlastníka provozovatele, kterým se stal jednatel Galaxie Sport Jiří Hojgr.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dnes udělila kabelovou a satelitní licenci společnosti Galaxie Sport. Serveru RadioTV to během jednání potvrdil místopředseda Rady Petr Štěpánek, podle něhož pro udělení hlasovalo 10 radních. Výsledek hlasování potvrdil i jednatel a nový majitel Galaxie Sport Jiří Hojgr, kterého si Rada pozvala na dopolední slyšení k vlastnickým změnám ve společnosti.

Nový sportovní kanál by měl zahájit vysílání v květnu. Zkušební vysílání, ke kterému byla Galaxie Sport připravena již začátkem března, však může začít prakticky okamžitě. Diváci budou moci novou stanici naladit prostřednictvím satelitu (o individuálním příjmu se však nadále jedná) a v rozšířené nabídce kabelových společností. Podle informací, které má RadioTV k dispozici, však Galaxie Sport zatím neuzavřela dohodu se žádnou kabelovou společností, i když předběžný souhlas se zařazením nové stanice do své programové nabídky daly společnosti Intercable CZ a TES Media.

Podle Hojgra proběhla jednání také se zástupci slovenských kabelových společností, všechny ale čekaly na verdikt Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Nyní bude hlavním tématem jednání cena, kterou budou muset kabelové společnosti platit provozovateli stanice za její zařazení do rozšířené programové nabídky. Galaxie Sport požaduje osm až devět korun za jednoho diváka měsíčně, kabelovým společnostem se to ale zdá být mnoho. Dalším zdrojem příjmů Galaxie Sport by měla být reklama, která však podle Hojgra nebude přerušovat program.

Kromě sportovních přenosů a magazínů, které zakoupila od zaniklého kanálu Sport 1, počítá Galaxie Sport se zařazováním hudebních klipů. Ty by měly tvořit předěl mezi jednotlivými přenosy a vyplnit část pozdněvečerního vysílání. Galaxie Sport bude vysílat ze studia televize Galaxie na bývalém vojenském letišti v Hradci Králové a její provoz bude zajišťovat několik zaměstnanců společnosti RTV Galaxie Martina Kindernaye.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .