Galaxie Sport trvá na právním nároku na licenci

radiotv221Ústní jednání, které nařídila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na 19. března, se bude týkat změn v organizační a vlastnické struktuře společnosti vzhledem k rozvíjejícím se obchodním aktivitám Galaxie Sport.

O právním nároku na udělení satelitní licence pro Galaxii Sport je stále přesvědčen šéf představenstva stejnojmenné společnosti Jiří Hojgr. Odložení jednání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání o žádosti Galaxie Sport odůvodňuje změnami v organizaci a vlastnické struktuře společnosti, které souvisí s rozšiřujícími se obchodními aktivitami Galaxie Sport. Rada proto nařídila na 19. března nové ústní slyšení se žadatelem o licenci.

Vadí Radě napojení na Kindernaye?

Mluvčí Rady Pavel Barák před posledním zasedáním Rady upozornil, že problémem může být i zákonná podmínka, aby provozovatel vysílal vlastním jménem a na vlastní účet. Radním se totiž nemusí líbit napojení Galaxie Sport na společnost RTV Galaxie Martina Kindernaye, která provozuje pozemní televizi Galaxie. „Je možné, že mluvčí Rady „něco“ naznačil. Já mohu říci, že Galaxie sport, s.r.o. bude vysílat vlastním jménem a na vlastní účet,“ odpověděl Hojgr na dotaz RadioTV.

Šéf Galaxie Sport nicméně připouští, že určité propojení s Kindernayovou Galaxií bude existovat. „Některé činnosti spojené s vysíláním máme samozřejmě zajištěny dodavatelsky na základě smluv, jako např. nákup některých programů nebo zajištění provozu satelitního transpondéru,“ přiblížil. Galaxie Sport by měla využívat studia televize Galaxie na bývalém vojenském letišti v Hradci Králové – Věkoších. Odtud vysílá terestrická Galaxie přenosy a záznamy sportovních utkání, která by se měla přemístit na chystaný sportovní kanál.

Kabelové společnosti vyčkávají

Podle Hojgra Galaxie Sport splňuje všechny zákonné podmínky, a proto nic nebrání tomu, aby jí Rada udělila licenci pro kabelové a satelitní vysílání. Na dotaz, jaký postup Galaxie Sport zvolí v případě, že Rada žádost zamítne, Hojgr přímo neodpověděl: „Dle zákona č.231/2001 Sb., Hlava II „Rada licenci žadateli o licenci nevydá pouze tehdy, pokud žadatel nesplňuje podmínky podle § 13 odst. 3 nebo pokud navrhovaná programová skladba nesplňuje požadavky podle § 31 a § 32 odst.1.“ Podmínky § 13 odst. 3 Galaxie sport, s.r.o. splňuje. Stejně tak se domnívám, že navrhovaná programová skladba odpovídá požadavkům § 31 a § 32 odst.1. zákona. add 5).“

Galaxie Sport chce být placeným kanálem, který by kabelové společnosti zařazovaly do rozšířené programové nabídky. Za jednoho klienta by pak provozovateli stanice platily osm až devět korun měsíčně. Oproti televizi Sport 1, která byla prémiovým kanálem, by si za ní diváci nemuseli připlácet speciální částkou nad ceník rozšířené nabídky. Podobným způsobem chce Galaxie Sport proniknout i na Slovensko. Kabelové společnosti v obou zemích ale čekají na to, jak dopadne její žádost o licenci.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .