Galaxie sport požádá o licenci DVB-T, majitele se měnit nechystá

Sportovní televizní kanál Galaxie sport se zúčastní výběrového řízení na licence pro pozemní digitální vysílání, „pokud se vyjasní problémy spojené s kompetencemi řízení a organizace DVB-T a platností výběrového řízení vypsaného Radou pro rozhlasové a televizní vysílání“. Severu RadioTV to řekl většinový majitel stanice Jiří Hojgr. „Předpokládáme účast v digitálním televizním vysílání. Pečlivě sledujeme tuto problematiku a s ní spojené otázky. Pokud se vyřeší výše zmíněné otázky, jsme připraveni zúčastnit se řízení na licence pro vysílání ve formátu DVB-T,“ uvedl Hojgr.

Spojí se Galaxie sport se Sazkou?

Zatím však není jasné, zda se Galaxie sport pustí do digitálního vysílání sama nebo s nějakým silným partnerem. Podle týdeníku Marketing&Media by jím mohla být společnost Sazka, která sice chce prostřednictvím dceřiné produkční společnosti Kabel Plus Sport provozovat on line sázení v DVB-T a vyrábět sportovní pořady, sama ale o vysílací licenci žádat nebude. „Kabel Plus Sport by rád spolupracoval s některým držitelem licence jako dodavatel pro sportovně-sázkový kanál,“ řekl M&M mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund. Pro on line sázení bude možné využít část datového toku multiplexu vyčleněného pro dodatkové služby.
V souvislosti s blížící se digitalizací se také objevily informace o chystaném prodeji Galaxie sport. Jiří Hojgr je ale vyvrací: „Současné vlastnická struktura je taková, že 33,33 procenta Galaxie sport s.r.o. vlastní GES Media Holding (majitel televize Prima, TV Praha a TV Hradec Králové, pozn. RadioTV) a 66,66 procenta já. Nemám zatím informace o tom, že by GES Media Holding chtěl svůj podíl podstoupit. Mnohokrát se hovoří o prodejích podílů či celých společností, o nejrůznějších nabídkách, apod. a realita je potom zcela jiná. Pokud by došlo ke změně vlastnické struktury, tato musí být nejprve schválena Radou pro rozhlasové a televizní vysílání a teprve poté může být provedena. Informace o takových krocích, pokud by byly prováděny, bychom poskytli.“

Zájemcem měl být údajně Jiří Šmejc

Součástí spekulací o chystaném prodeji Galaxie sport byla i informace, že zájem o tento kanál projevil spolumajitel televize Nova Jiří Šmejc. Jemu měla patřit firma Districan, jež poskytla Galaxii sport prostředky na zahájení vysílání. Šmejc je zároveň předsedou představenstva společnosti Mag Media 99, která prodává reklamní čas na TV Nova a od Nového roku bude stejnou službu poskytovat také Galaxii sport. Souvisí smlouva o spolupráci mezi těmito firmami s údajně chystanou změnou vlastnické struktury Galaxie sport? Podle Jiřího Hojgra ne. „Společnost Mag Media 99, a.s. předložila Galaxii sport, s.r.o. zajímavou nabídku pro prodej reklamního času. Smlouva má pouze obchodní a ekonomický základ.“ Provozovatel sportovního kanálu nicméně změnil sídlo. Od září se Galaxie sport oficiálně přestěhoval z Hradce Králové do Prahy.
„S platností od 20. září je sídlem společnosti Galaxie sport, s.r.o. adresa Pod Hájkem 1, Praha 8. Personální a technické zajištění vysílání programu Galaxie sport nicméně zůstává v Hradci Králové, v areálu letiště,“ vysvětluje Hojgr. Prostřednictvím kabelové sítě může nyní Galaxii sport v České republice sledovat 402 tisíc domácností, na Slovensku je dostupná pro 279 tisíc předplatitelů. Hojgr nechce specifikovat, kolik klientů má kanál u jednotlivých operátorů, především dvou největších českých kabelových společností UPC a Karneval. „Ve smlouvách s operátory kabelových televizí je ustanovení, že počty předplatitelů jednotlivých sítí slouží pouze pro fakturační činnost a nemohou být zveřejňována bez jejich souhlasu,“ vysvětluje. Individuální satelitní příjem Galaxie sport má předplaceno 1 860 diváků.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .