Galaxie chtěla licence na Moravě, získala je Prima

radiotv221Martin Kindernay uvažoval o rozšíření pozemního vysílání televize Galaxie na Moravu, jeho žádosti ale Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zamítla a volné kmitočty udělila televizi Prima.

Královéhradecká televize Galaxie (bývalá Kindernayova TV3) neuspěla s žádostí o rozšíření vysílání na Moravu. Stanice, která v současné době vysílá v Praze a Hradci Králové, chtěla získat vysílače v Luhačovicích, Moravském Berouně a Hovězím. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání je však udělila silnějšímu zájemci, televizi Prima. Ta získala pro územní rozšíření také vysílač ve Vrchlabí.

Prima se dohodla s regiony

Radní o žádostech hlasovali na svém druhém zasedání koncem ledna, zápis z tohoto jednání se na internetových stránkách Rady objevil až nyní. Podle něj získala společnost FTV Premiéra, která provozuje televizi Prima, vysílače Vrchlabí 55-0/8 W, Hovězí 51-8M/25 W, Luhačovice 43-0/10 W a Moravský Beroun 43-0/15 W. Radní rovněž odsouhlasili změnu licenční podmínky č. 34, podle které musí Prima v přesně stanovených časech uvolňovat vysílání pro regionální stanice, s nimiž sdílí některé vysílače.

Podle mluvčího Rady Pavla Baráka se Prima dohodla s regionálními televizemi na prodloužení stávajících podmínek pro vkládání regionálního vysílání na další rok. „Všichni dotčení provozovatelé však musí shodně požádat o úpravu svých licenčních podmínek Radu; to se již u regionálních provozovatelů stalo, žádost FTV Premiéra pak tento proces završuje,“ vysvětlil Barák serveru RadioTV. Aktuální odpojování regionů z celostátního vysílání televize Prima by se tak mělo řídit podle tohoto harmonogramu:

Všední dny:
7:00 – 8:00
17:30 – 18:30 (17:30-17:50 u některých pořad Mňam prima vařečka)
18:50 – 18:55 regionální zpravodajství
21:30 – 23:00 v tomto intervalu jedna minuta regionální reklamy denně

Svátky:
7:00 – 8:00
17:30 – 18:00 (u těch, co to mají v licenčních podmínkách)
21:30 – 23:00 v tomto intervalu jedna minuta regionální reklamy denně

Televize Prima průběžně zprovozňuje nové vysílače a dokrývače, které mají zlepšit její územní pokrytí České republiky. Podle generálního ředitele Martina Dvořáka je z tohoto hlediska nejdůležitější spuštění vysílače Klínovec, který umožnil příjme Primy pro dalších zhruba 360 tisíc domácností v západních Čechách. Předtím Prima spustila nový vysílač ve Vrchlabí. Počátkem letošního roku pak zprovoznila dokrývač ve staré části Brna a převaděč na Křížovém vrchu, který pokrývá západočeské město Stříbro.

Galaxie chce sportovní kanál

Televize Galaxie nadále usiluje o nové licence a chce rozšířit i záběr vysílání. Dceřinná společnost jejího provozovatele, firmy RTV Galaxie, požádala o udělení licence pro kabelové a satelitní vysílání placené stanice Galaxie Sport. Žadatele dnes vyslechne Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. RTV Galaxie také žádá o zrušení licenční podmínky, podle které musí ve vybraných časech šířit program TV3 CZ. Tím by se Galaxie zcela vyvázala ze vztahu s bývalými partnery v projektu TV3.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .