CET 21 žádné peníze CME nepoukázala, Vladimír Železný je majoritním vlastníkem TV Nova

radiotv222Společnost CET 21 nepoukázala ze svého účtu žádnou finanční částku ve prospěch bermudské společnosti CME Ronalda Laudera. Proces vypořádání obchodního podílu se tudíž neuskutečnil a žádná platba ze společnosti CET 21 týkající se údajného vypořádání obchodního podílu Dr. Vladimíra Železného neproběhla.

Dr. Vladimír Železný ještě před zmiňovaným aktem platby opětovně převzal 60% podíl ve společnosti CET 21, a to na základě rozhodnutí Městského soudu v Praze ze 6. června, a stal se tak opět jejím majoritním vlastníkem.

„Jde o snahu skupiny PPF zbavit mne podílu v CET 21 pomocí fingované finanční transakce. Ta je však od počátku neplatná“, řekl dnes Dr. Vladimír Železný, jednatel společnosti CET 21.

Pokud byly společnosti CME zaslány peněžní prostředky, nejedná se podle právních expertů o vypořádací podíl Dr. Vladimíra Železného, protože PhDr. Vladimíru Železnému dosud pohledávka na vyplacení vypořádacího podílu nevznikla.

Účet v e-Bance, ze kterého měla údajně odejít ve prospěch CME částka ve výši cca 9 milionů dolarů není účtem CET 21 byl totiž zřízen neautorizovaně (mimo právoplatné jednatele CET 21) a prostředky, které z něj odešly, nebyly prostředky společnosti CET 21.

„Jako jednatel CET 21 nevím, že by společnost CET 21 měla bankovní účet vedený v e-Bance“, prohlásil V. Železný.

„Není zřejmě náhodou, že peněžní ústav, ze kterého měly prostředky odejít je veden u banky, která je plně ovládaná Českou pojišťovnou, kterou zase ovládá skupina PPF. Nikdo jiný by zřejmě fingovaným jednatelům jmenovaných Dr. Rozehnalem a skupinou PPF bankovní účet na jméno CET 21 neotevřel“, dodal V. Železný.

Martin Chalupský
tiskový mluvčí TV NOVA
agentura CEPRA, a.s.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .