TES Media v žebříčku nejrychleji rostoucích technologických firem

radiotv221Telekomunikační společnost TES Media, třetí největší operátor kabelové televize a poskytovatel připojení k Internetu po kabelu, dosáhla v minulých dnech nečekaného mezinárodního úspěchu. V prestižním žebříčku 500 nejrychleji rostoucích technologických firem v Evropě, organizovaném společností Deloitte Touche, se umístila na 308. místě. Spolu s TES Media do žebříčku proniklo pouze pět dalších českých společností – Schemantix, Sky/Slovanet, ICZ, Fractal a Datasys.
Žebříček Techology Fast 500 byl poprvé sestaven roku 1995 ve Spojených státech. Hlavním kritériem pro hodnocení je, o kolik vzrostly zisky společností v posledních třech letech. „Vzhledem k nestabilitě akciových trhů a opatrnému chování investorů dosáhly rozvíjející se i zavedené společnosti, kterým se podařilo do Top 500 proniknout, velkého úspěchu,“ říká Karel Bakkes z Deloitte Touche, jenž má organizaci žebříčku na starosti. „Tento úspěch předurčuje tyto společnosti, aby v následujících letech byly tahouny hospodářského růstu v Evropě.“
Společnost TES Media byla založena roku 1989 a je nejstarší soukromou kabelovou televizní společností v České republice. V současné době působí v téměř třech desítkách měst a obcí a s více než 100 tisíci připojenými domácnostmi je třetím největším provozovatelem kabelové televize v České republice. Nabídka společnosti TES Media zahrnuje kromě kabelové televize s více než třiceti programy také TESnet – vysokorychlostní připojení k Internetu po kabelu. Novinkou je bezdrátové připojení k Internetu NetConnect.
Petra Kočandrlová,
Communication Works

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .